Čištění s minerály

Minerály z Mrtvého moře mají výborné čisticí a ozdravné účinky na pleť a její vzhled. Proto je dobré zařadit je do kosmetické rutiny už ve fázi odličování a čištění pleti, která je zdaleka nejdůležitější. Nemáte-li dobře vyčištěný a připravený základ, tak můžete mít ty nejlepší pěsticí krémy, a stejně se minou účinkem.

Mrtvé moře se může pyšnit hned několika nej. Jde o nejníže položené místo na zemském povrchu a nejslanější vodní útvar na světě s nejvyšším zastoupením minerálů. Na každý litr vody připadá více než kilogram soli a minerálů. A právě z vody a bahna z Mrtvého moře se vyrábí proslulá kosmetika s léčebnými účinky, která je skvělá pro celé tělo i vlasy.

Mrtvé moře obsahuje více než 30 minerálů a stopových prvků. Některé se cení pro uvolňující účinky, jiné vyživují pleť, aktivují cirkulaci krve a detoxikují. Minerály celkově zlepšují pleťový hydratační faktor, známý také jako pH, a udržují optimální množství vlhkosti, posilují buňky a zvyšují odolnost kůže vůči dehydrataci a škodlivým vlivům z prostředí.

Celá staletí se sůl z Mrtvého moře používá na čištění a odstraňování odumřelé kůže, čímž ji revitalizuje a omlazuje zevnitř i na pohled. Kromě toho také poskytuje relaxaci pro celé tělo, a to se zvláště na podzim za chladného počasí a sezonních plískanic bude velmi hodit.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *