dm získala pečeť Green Brands

Produkty dm značek dmBio a alverde získaly ocenění pečetí Green Brands. Tou jsou označené produkty, které přispívají k trvale udržitelnému rozvoji, ochraně přírody
a klimatu. V České republice se tato pečeť uděluje s dvouletým intervalem od roku 2018.

Pečeť Green Brands získávají značky, které jednají v duchu trvalé udržitelnosti.  V roce 2020 ocenění dostaly i dm značky dmBio a alverde. „Důraz na ohleduplnost a odpovědné chování vůči životnímu prostředí byly vždy důležitou součástí filozofie společnosti dm. Ocenění si proto velice vážíme. Vnímáme jej zároveň jako závazek do budoucna a pobídku k dalším krokům směrem k trvalé udržitelnosti,“ komentuje Martina Horká, jednatelka společnosti dm. Certifikaci uděluje nezávislá porota odborné brand-marketingové organizace Green Brands v mezinárodní spolupráci s ústavy pro výzkum trhu a veřejného mínění a s institucemi zabývajícími se ochranou životního prostředí, klimatu a trvalé udržitelnosti.

Trvalá udržitelnost neklade nároky pouze na suroviny, ale také na obaly produktů. Od července 2018 jsou obalové tuby produktů alverde vyrobené z nejméně 50 % z recyklovaného materiálu. Informaci o výši podílu recyklátu v obalu a jeho další recyklovatelnosti jsou dostupné na zadní straně produktů. Značka alverde získala již v roce 2013 německou obalovou cenu v kategorii „Kosmetické a hygienické obaly“ za ekologicky šetrné skládací krabice. Ty jsou 100% recyklovatelné a až z 80 % jsou vyrobeny z recyklovaného materiálu. Barvy, které jsou na obalech přírodní kosmetiky alverde použité, neobsahují minerální oleje, a jsou vyrobené výhradně z obnovitelných rostlinných surovin.

Značka dmBio nabízí od roku 2015 kvalitní biopotraviny za nízkou cenu. Suroviny pro přípravu dmBio produktů jsou ve 100% biokvalitě. Značka tak splňuje přísná kritéria Nařízení EU, které předepisuje v případě biopotravin 95% podíl složek v biokvalitě. Část sortimentu dmBio získala také certifikaci Demeter, kterou se označují produkty biodynamického zemědělství. Udělení tohoto certifikátu je podmíněno splněním velmi přísných pravidel, které daleko přesahují směrnice pro ekologické zemědělství.

Obdobně jako alverde hledá také dmBio v kategorii potravin alternativy trvale udržitelného balení. Například vnitřní fólie čokolád dmBio je zhotovena z kompostovatelného celofánu, který je vyráběn z obnovitelných surovin.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *