Doléčení minerálními prameny

Společnost Ensana nabízí ve svých lázeňských zařízeních v Mariánských Lázních zdravotní pobyty pro pacienty po doléčení nemoci způsobené Covidem-19. Lázeňský pobyt můžou dostat od své zdravotní pojišťovny na dobu 3 týdnů. Díky přírodním léčivým zdrojům, kterými jsou zdejší minerální prameny nebo přírodní CO2, vyzkoušeným léčebným metodám, podhorskému tonizujícímu klimatu v nadmořské výšce téměř 700 m. n. m. a dlouholetým zkušenostem zaznamenávají v této léčbě velké úspěchy.

Primářka MUDr. Růžena Vaňková pracuje jako lékařka v Mariánských Lázních už od roku 1979 a má tak dlouholeté zkušenosti. „Základem léčby pacientů po komplikovaných zánětech plic je klimatoterapie a inhalace s Lesním pramenem. Ten obsahuje větší množství sodíku a bikarbonátů a má mukolytický efekt. Uvolňuje hlen z horních dýchacích cest a příznivě působí na intersticiální prostory. Nejefektivnější je podávání inhalací dvakrát denně. Současně se pacientům podávají procedury s přírodním oxidem uhličitým  minerální koupele a suché uhličité koupele, z dalších procedur masáže, různé druhy elektroléčby, léčebná tělesná výchova a dle potřeby i oxygenoterapie. Důležitá je také respirační fyzioterapie,“ říká MUDr. Vaňková. Důležitou součástí léčení je i pitná léčba.

Pacientům po prodělaných zápalech plic poskytuje horské klima Mariánských Lázní mnohé benefity. „Využíváme takové klimatické faktory jako intenzivnější UV záření, nižší barometrický tlak a vyšší saturaci hemoglobinu kyslíkem, vyšší obsah ozónu a záporných iontů, eliminaci prachu a alergenů,“ vysvětluje lékařka. „V současné době stále narůstá počet pacientů s pneumonií způsobenou Covid 19. Tito pacienti obvykle trpí také hypertenzí, ischemickou chorobou srdeční, diabetem, obezitou a onemocněním pohybového aparátu, což jsou další indikace lázeňské léčby v Mariánských Lázních a naše zařízení jsou pro tyto pacienty ideální.“

Indikace komplikovaný zánět plic je v Indikačním seznamu uvedena jako V/3 s dobou léčení 3 týdny pro Komplexní lázeňskou péči a je plně hrazena zdravotní pojišťovnou. Pacient má nárok na lázeňskou léčbu do 4 měsíců po ukončení hospitalizace na doporučení pneumologa či internisty. Návrh na lázeňskou péči sepisuje praktický lékař.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *