Jak se zbavit akné?

Jestli někomu akné silně ubírá na sebevědomí, pak jsou to teenageři. Můžeme je utěšovat, že s pubertou problém zmizí, ale i tak si zaslouží kvalitní kosmetickou péči. Pokud naučíte svou dceru či syna pečovat o pleť správně a včas a pomůžete jim vybrat kvalitní kosmetické přípravky, prokážete jim velkou službu, a to na celý život.

S péčí o pleť je důležité začít co nejdříve. „Mladá pokožka potřebuje pravidelně čistit a je vhodné ji hydratovat kvalitním lehkým krémem, který neucpává póry. Oba kroky je třeba provádět ráno a večer, aby pleť zůstala v rovnováze a dostaly se do ní všechny důležité látky. Okolo dvaceti let má pleť také často sklon k tvorbě akné, které je třeba řešit odborně – jinak hrozí riziko vzniku jizev po neodborném zásahu,“ upozorňuje kosmetička Nikol Barová.

Akné je jedním z nejrozšířenějších onemocnění kůže. V období puberty obtěžuje více než   85 % mladistvých, potíže s ním ale mívají i dospělí. Pro ty, kdo jím trpí, je akné velmi nepříjemným dermatologickým problémem, který díky svým viditelným projevům nepříjemně ovlivňuje i psychiku.

„Akné se typicky projevuje formou zánětlivých pupínků, uzlin nebo puchýřků, které jsou způsobeny ucpáním vývodů mazových žláz a jejich následným zánětem. Celkový stav akné často také zhoršuje přítomnost roztočů, kvasinek a bakterií. V tkáni pokožky pak vznikají hluboké a rozsáhlé záněty, které se jen obtížně a dlouho hojí,“ upozorňuje Denisa Jasinská z české společnosti Essenté, která se zabývá vývojem a výrobou tzv. dermokosmetiky.

„Kosmetické přípravky zaměřené na problematickou a aknózní pleť by měly ničit zánětlivé procesy v kůži již v samotném zárodku a také regulovat tvorbu kožního mazu. Stejně tak by ale měly podpořit i nezbytné regenerační procesy v kůži. My jsme po dlouholetém zkoumání vsadili na ideální kombinaci vyváženého poměru peptidů, AHA, BHA kyselin a dalších aktivních látek. Nejde totiž jen o rychlé viditelné výsledky, ale také o nezbytný dlouhodobý efekt,“ vysvětluje odbornice.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *