K2 = supervitamin

Výzkumy ukazují, že vitamin K2 je klíčovým pro správné vstřebávání vápníku a jeho účinku na lidské tělo. Jelikož se kostra neustále mění a obnovuje, je důležité jí pravidelně dodávat dostatek vápníku. K2 aktivuje v kostře protein, tzv. osteokalcin, který váže vápník na kostní hmotu a tím udržuje kostní strukturu.

Zatímco vitamin K1 není tak těžké získat (najdeme ho především v listové zelenině), K2 se v dostatečných dávkách v běžném jídelníčku nevyskytuje. Vitamin K2 a D3 mají společný úkol: odvádět vápník z cévních stěn, kde je nežádoucí, do kostí. Zde je naopak potřebný, protože díky vápníku máme silné kosti.

Je doloženo, že vitamin K2 přispívá rovněž k normální srážlivosti krve v žilách. Díky němu se vápník odvádí z krevního řečiště do kostí, kam patří. V srdečně-cévní soustavě by naopak působil negativně, proto je důležitá jeho správná hladina. Správné hodnoty napomáhají zabránit zvýšené krvácivosti při poranění. Vitamin K2 Complex od značky NaturaMed obsahuje také déčko, které s K2 spolupracuje. Díky tomu mají zvýšený účinek pro ochranu kostí. Vitamin D pomáhá mj. udržovat zdravé zuby, přispívá ke správné funkci imunitního systému, svalů a správné absorpci a využití vápníku a fosforu.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *