Pět tipů na plesové líčení

Váháte, zda zvládnete líčení na velkou událost sama? S radami od profesionálního vizážisty značky Dermacol Tomáše Vidy dosáhnete „wow“ efektu i ve vlastní koupelně.

„Filmový“ make-up je základ úspěchu. Nepsaným pravidlem plesového líčení jsou produkty s dlouhotrvajícím efektem, které zůstanou na svém místě i po několika tanečních kolech. To platí zejména pro make-up. Sázkou na jistotu je voděodolný krycí krém. Pleť barevně sjednotí a zároveň zamaskuje všechny nedostatky, takže zastoupí i korektor. Poslouží i pokud potřebujete překrýt tetování.

Fixujte nenápadně, ale důkladně. Make-up po nanesení zafixujte pudrem. Místo zdlouhavého vybírání vhodného odstínu sáhněte po bílém transparentním pudru, který se barevně přizpůsobí odstínu vašeho make-upu. Můžete vyzkoušet i metodu známou jako „baking“, což doslova znamená „zapečení“ make-upu na místech, kde má tendenci vpíjet se do vrásek. Jde zejména o oblast pod očima, na čele a bradě. Na tato místa naneste pudr v silnější vrstvě a až bude líčení kompletní, oprašte ho velkým kulatým štětcem.

Oční stíny laďte s rtěnkou. Na výrazné líčení očí nepotřebujete příliš mnoho produktů. Tmavším stínem zvýrazníte záhyb oka a svrchní víčko přetřete světlým perleťovým stínem. Výběr barvy by měl korespondovat s odstínem rtěnky. Pokud použijete na rty odstín bordó, vhodnou volbou na oči je například růžová. Pro ty, kdo nechtějí riskovat ani experimentovat, je ideální hnědý stín, působí neutrálně a hodí se ke všemu.

Nebojte se linek. Potřebný dramatický výraz dodá očím výrazná linka. Aby se už po pár hodinách nerozmazávala, je vhodné použít dlouhotrvající tužku s měkkou tuhou, která se lehce aplikuje. Použijte ji na vnitřní linii oka i horní víčko.

Matné rty jsou in. Při plesovém líčení si dejte záležet na správném výběru rtěnky. Bude dominovat celému líčení a zároveň musí odolat pití, jídlu i polibkům. Všechny zmíněné výzvy bezpečně zvládnou velmi aktuální matné rtěnky.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *