Podzimní pleťový restart

Slunce, vítr, mořská sůl, to vše pleť vysušuje. Proto si po letním období zaslouží kompletní a důkladnou péči. Dopřejme jí kromě návštěvy kosmetického salonu i domácí ošetření kvalitními přípravky, které jí vrátí ztracenou vláhu, jas a kondici.

 „Po letním období pleť potřebuje hlavně vodu, a to dodávanou vnitřně i zvenčí. Pravidelný pitný režim je nezbytnost, stejně tak je ale nutné hydratovat pleť kvalitními kosmetickými přípravky, které se postarají o to, aby voda zůstala v pokožce co nejlépe vázaná a využívaná. Mezi látky, které tohle dokážou, patří především kyselina hyaluronová. Ta je přirozenou součástí naší pokožky, ale s věkem jí ubývá, proto je nutné ji doplňovat. Nejkvalitnější přípravky obsahují nízkomolekulární kyselinu hyaluronovou, která pleť ochrání ve vnějších vrstvách pokožky, ale zároveň pronikne do spodních vrstev a motivuje buňky k aktivitě,“ vysvětluje Denisa Jasinská (na obr.) z české kosmetické značky Essenté, která se zabývá vývojem a výrobou tzv. kosmeceutik, což jsou přípravky na pomezí kosmetiky a léčivých přípravků.

 Péče od profesionálů

Pokud chcete své pleti po náročném letním období dopřát opravdu efektivní péči, zajděte si do kosmetického salonu – ideálně každý měsíc. Přípravky, které zde kosmetičky používají, mají totiž ještě větší účinek než ty, které si můžeme běžně koupit. Pro dobrou kondici pleti je pak nejdůležitější pravidelná každodenní domácí péče.

„Doporučuji nanést každé ráno i večer hydratační krém, případně hydratační nebo hyaluronový booster, který se jemně vtírá ještě pod krém jako první vrstva na nejvíce exponovaná místa. To jsou ta, kde se nejčastěji tvoří vrásky – v okolí očí, nad horním rtem a kolem koutků úst, mezi obočím nad kořenem nosu, kde vzniká „mračivá“ glabella, i jinde na čele. Pravidelně jednou za týden si pak udělejte hydratační masku, která má výrazný liftingový efekt, zároveň podpoří tvorbu kolagenu i povzbudí buněčnou aktivitu. U kvalitních pleťových masek je navíc skvělé, že výsledek je okamžitě viditelný, proto je tak rády používáme,“ konstatuje Denisa Jasinská.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *