Pro imunitu do lázní

V dnešní době, kdy je téměř všechno zakázáno, přece jenom ještě zbývá jedna možnost relaxace – léčebných lázeňských pobytů se aktuální omezení netýkají. České lázně zůstávají v provozu a vědí, jak vám i teď vlít pod lékařským dohledem do žil pořádnou porci odpočinku a úlevy od zdravotních potíží, a to například díky léčivým koupelím ve zlatě, ovsu i v radonu.

Ještě nikdy jste se nekoupali ve zlaté vaně? Pak na vás tento zážitek čeká v Jurkovičově domě v Luhačovicích, a to v rámci lázeňské procedury v podobě uhličité koupele. Nejen, že pozitivně upravuje krevní tlak, působí příznivě na imunitní a nervový systém, srdce, cévy či plíce, ale navíc si díky jejím zlatým odleskům budete připadat, jako byste se právě ponořili do bublinek šampaňského!

Vedle koupelí s využitím přírodního léčivého pramene pomáhají lázeňským hostům koupele ve vodě, do níž jsou přidávány různé účinné přísady. Co byste řekli třeba na starý dobrý oves? „Ovesná koupel působí na kůži přímo blahodárně, a je tak vhodnou procedurou například při léčbě atopického ekzému, kdy zklidňuje podrážděnou pokožku,“ doporučuje primářka MUDr. Jana Rydlová z luhačovických lázní. „Touto koupelí si navíc lze pomoct i v domácím prostředí, a to buď v podobě předpřipravené ovesné koupele, která je k dostání v lékárnách či drogeriích, nebo s pomocí klasických ovesných vloček.“ Do koupelí můžete zvolit i další přísady v podobě esencí a bylinek, například smrk proti rýmám a pro celkové uvolnění dýchacích cest.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *