Pro zdraví oceánů

Značka Biotherm se stala hlavním výkonným partnerem Oceánografického institutu Nadace monackého knížete Alberta I. Obě instituce mají společné poslání – vést k lásce a ochraně našich oceánů a společné přesvědčení, že teď je čas jednat a vytvořit lepší budoucnost pro naše oceány.

Oba partneři doufají, že díky této spolupráci odhalí mimořádnou krásu a sílu našich oceánů, a to prostřednictvím dojemných zážitků kombinujících vědu a umění. Zahájení dlouhodobého partnerství s Oceánografickým institutem v Monaku, kde původně značka vznikla, je pro Biotherm symbolickým návratem domů. Monacký oceánografický institut, který v roce 1906 založil kníže Albert I., sdružuje vědecké, politické, hospodářské a veřejné subjekty s cílem podporovat udržitelné využívání oceánů a ochranu mořských ekosystémů. Spojením vědců, nevládních organizací, vlád a subjektů ze soukromého sektoru chce Oceánografický institut co nejrychleji iniciovat obrovskou výzvu, a to změnu klimatu. Závisí na tom zdraví oceánů.

V loňské zprávě UNESCO Global Ocean Science se uvádí, že věda o oceánech představuje celosvětově pouze 0,04 až 4 % celkového světového výzkumu. Navzdory zásadní roli, kterou oceán hraje pro zdraví naší planety, od regulace změny klimatu po produkci více než 50 % kyslíku na Zemi, je i nadále kriticky nedostatečně prozkoumán a jeho význam zůstává v myslích mnoha lidí spíše abstraktní. „Lidé musí přehodnotit vztah mezi vědou a přírodou. Ve společnosti Biotherm věříme, že skutečného pokroku, tedy takového pokroku, jaký potřebujeme k vytvoření lepší budoucnosti pro naše oceány a naši planetu, lze dosáhnout pouze tehdy, pokud k podpoře přírody využijeme vědu,“ vysvětluje Giulio Bergamaschi, globální prezident značky Biotherm.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *