Proti rozpraskaným rtům

Přes zimu naše rty trpí. Chlad a vítr jim dávají co proto. Dopřejte jim proto tu nejlepší péči. Mějte po ruce kvalitní balzám. Ať už je vaším favoritem medová, vanilková nebo ovocná příchuť, důležité je, aby přípravek vždy obsahoval dostatek hydratačních a regenerujících složek. Vyhněte se také olizování rtů. Tím ústa vysušíte daleko víc a budou vás nepříjemně pálit. Důležité je dodržovat pitný režim. Popraskané rty mohou také značit nedostatek vitamínu B. Zapojte do svého jídelníčku více luštěnin, ořechů a masa a pořiďte si ústa k zulíbání.

Peeling na rty? Klidně i jemným zubním kartáčkem

Chcete-li mít rty hladké a jemné, dopřejte jim jednou za čas peeling. Pokud zrovna nemáte po ruce peelingový kosmetický přípravek, sáhněte po zubním kartáčku. Jemným kroužením se snadno zbavíte suché kůžičky a rty se prokrví. Na závěr můžete rty přetřít olejem nebo balzámem na rty. Vhodným pomocníkem může být kokosový či olivový olej nebo také med.

Maska na rty

Výživnou masku můžete nyní dopřát i svým rtům. Skvěle doplňuje balzám na rty, a navíc pečuje i o okolí rtů a zamezuje tak brzkému vzniku vrásek. Pokud chcete účinek masky ještě znásobit, použijte před ní ještě peeling na rty.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *