STOP jednorázovým plastovým obalům!

Drogerie ROSSMANN a společnost Henkel spojily síly a rozhodly se na to jít „bez obalu“. V deseti vybraných pobočkách po celé České republice zavádějí plnicí stanice, kde si svůj produkt můžete natočit do znovu doplnitelných láhví. Drogerie společně s nově dostupnou službou navíc spouštějí výzvu #denbezobalu na sociálních sítích, která má lidi motivovat k nákupu oblíbených drogistických výrobků bez obalu.

V ní si lidé vyzkouší, jak se dá nakupovat zodpovědně. Navštívíte bezobalový obchod, použijete bavlněné sáčky na ovoce místo igelitových pytlíků nebo si natočíte šampon do znovu naplnitelného obalu. Stačí se vyfotit a sdílet na svém Instagramu, jakou variantu udržitelného nákupu jste se rozhodli vyzkoušet, a můžete vyhrát poukaz na doplnění všech osmi dostupných výrobků bezobalových stanic ROSSMANN. Od 6. 11. do 10. 11. 2019 navíc dostane každý zákazník svou první doplnitelnou láhev zdarma.

A jak nová služba funguje? Je to jednoduché – za 19,90 Kč zakoupíte první láhev, označíte na skeneru na plnicí stanici, naplníte zvoleným produktem, označíte etiketou, kterou vám vytiskne stanice, a takto si ji odnesete k pokladně. Příště už stačí prázdnou láhev vzít s sebou na nákup a znovu doplnit. Efekt snížení množství plastů se projeví s každým dalším doplněním drogerie do této stejné láhve.

Jedna česká domácnost nakupováním v projektu Drogerie bez obalu může ušetřit průměrně až 77 % plastového obalu za rok. Kdyby všechny české domácnosti přešly na drogerii bez obalu, ušetřilo by se přibližně 5 tisíc tun plastových obalů za jeden jediný rok.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *