Zdravé vlasy i na konci léta

Většina z nás si parné léto užívá a vnímá ho jako příjemné období plné zábavy a oblíbených radovánek. Naše vlasy to však vidí jinak. Zatímco my se po létě cítíme odpočatí a plní energie, vlasy naopak působením UV záření a slané či chlorované vody trpí a všechnu vitalitu pozbývají. Vyčerpaným vlasům je třeba ještě před příchodem babího léta dopřát intenzivní ozdravnou kúru, která je vrátí zpátky do formy. Jak na to?

Ideální je věnovat vlasům dostatek péče už během dovolené a bezprostředně po ní. Pokud jste ale speciální kosmetickou péči podcenili, nyní máte nejvyšší čas na zjednání nápravy. Intenzivní sluneční záření obsahující škodlivé UVA a UVB paprsky proniká povrchem vlasu až do vnitřní struktury, kde narušuje proteinovou výstavbu. Vlasy se tak stávají křehčími, lámavějšími, ztrácejí pružnost a rychleji stárnou. Letní parno také způsobuje odpařování vody z vlasových vláken.

Ztrátou přirozené vláhy se vlasy vysušují, krepatí a jsou nepoddajné. Potřebnou hydrataci, pevnost a lesk jim navrátí intenzivní ozdravná kúra, která je vyživí do hlubších struktur. Jsou to hlavně hydratační masky, výživná séra a olejové zábaly. Ideální je  vlasové sérum s arganovým olejem, které podporuje krevní oběh a metabolické procesy v pokožce hlavy, posiluje vlasové cibulky a vyživuje je. Tím pomáhá stimulovat růst vlasů a zabraňuje nadměrnému vypadávání.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *