Nohy do minisukně

Celý život nás nosí a také se jimi můžeme pyšnit. Aby tomu tak bylo, musíme jim věnovat potřebnou péči. O tom, jak má taková správná péče vypadat, jsme si povídaly s Kristýnou Vávrovou, jednatelkou a výkonnou ředitelkou společnosti Bis Bis.

Přibližte prosím našim čtenářkám společnost Bis Bis.

Bis Bis je nová česká firma, která se zaměřuje na vývoj a výrobu produktů pro salony pedikúry. Máme též řadu produktů pro domácí použití, ale soustřeďujeme se především na salony. Nejsme pouze pasivní prodejci kosmetiky. Našim zákazníkům poskytujeme osobní konzultace, máme facebookovou skupinu pro odborníky, profesionální pedikérky a pedikéry aktivně zapojujeme do vývoje našich produktů. A snažíme se je podporovat v jejich podnikání. Jsou to přeci oni, komu naše produkty doslova prochází rukama.

Proč jste se zaměřili právě na nohy?

Vystudovala jsem veterinární a farmaceutickou univerzitu v Brně, ale kosmetika mě vždy přitahovala více. Od roku 2009 pracuji v oblasti vývoje, inovací a technologie výroby kosmetiky. Během jednoho pedikérského ošetření jsem si důkladně prostudovala kvalitu a složení používaných produktů a okamžitě jsem viděla, že to lze dělat mnohem lépe.

Některé ženy se domnívají, že péči o své dolní končetiny zvládnou v pohodě doma. Jak byste je přesvědčila, že vaše procedura jim přinese něco víc?

Pedikúra je mnohočetná terapie, která pracuje jak s tělem, tak psychikou. Od počátku nás vedly dvě zásadní myšlenky. Pocity opečovávaného a pocity pečujícího. Kosmetika Bis Bis je „vyladěna“ tak, aby byla příjemná pro obě strany. Myslím si, že pocit opečovávaného vám domácí péče neposkytne na stejné úrovni jako v salonu. Nejsem si také jistá, že doma věnujeme péči o chodidla potřebný čas. Občas bychom měli dorazit do salonu, kde jsou na péči o nohy odborníci.

Co mimořádného obsahují produkty, které vyrábíte?

Když nepočítám ureu, která je pro péči o nohy nezbytná a naše produkty ji také obsahují, tak účinnými a zásadními složkami, které u jiných produktů na chodidla nenajdete, jsou Lactil pro obnovení přirozené hydratace pokožky a Liftonin XPert, který podporuje a řídí tvorbu kolagenu a elastinu a je nesmírně účinný při použití na chodidla se sklony k praskání.

Ve všech produktech pro domácí péči máme také aktivní látku Dermosoft Decalact, který napomáhá správné funkci kožní mikroflóry a při pravidelném použití udržuje mikroflóru pokožky ve vyváženém stavu a krásnou. Produkty BIS BIS FOOT jsou vyrobeny v maximální možné míře z přírodních surovin.

Jak často by se měly produkty pro domácí péči používat a jak často chodit na pedikúru?

Péče o nohy a frekvence návštěv salonu je individuální. Velmi záleží například na našem zaměstnání, zda jsme na nohou celý den. Velký vliv na stav pokožky chodidel má také pravidelná domácí péče a některá onemocnění. Profesionál v salonu by měl vaše nohy posoudit a doporučit nejen četnost pedikúry, ale také vhodný přípravek pro péči doma a používání. Já doporučuji všem, kteří jsou denně na nohách několik hodin, například kuchař nebo číšník, chodit na pedikúru jedenkrát měsíčně a každý den doma nohy mazat hydratačním krémem.

Ten, kdo nohy tolik nezatěžuje, může navštěvovat pedikúru méně často. Mazat doma denně doporučuji každému, kdo chce mít nohy krásné celý rok. Samostatnou kapitolu tvoří lidé trpící lupénkou nebo cukrovkou, ti by měli o své nohy pečovat svědomitě, tak jak jim odborníci doporučí.

Dají se vaše produkty pořídit i jinde než v profesionálních salonech?

Ano, i přesto, že doporučujeme nákup produktů v salonu, protože proškolený profesionál dle vaší potřeby určí ten nejlepší produkt, tak všechny produkty určené pro domácí péči lze zakoupit na našem e-shopu https://www.bisbis.cz/cs/eshop/home/.

A máte radu pro paty se sklonem k praskání?

Mám: mazat, mazat a zase mazat, třeba BIS VELVET. Tím, že nohy nebudou suché, ale hydratované, nebudou mít tendenci praskat. V případě již přesušených pat se sklonem k praskání mohu doporučit náš bestseler – krém BIS SMOOTH. Důležitá je také pravidelná návštěva pedikúry.

Jaký je rozdíl mezi mokrou, suchou a Spa pedikúrou?

Mokrá pedikúra je ta, kde je první krok pro změkčení nohou koupel. Poté se nehty zkrátí kleštěmi, zapilují pilníkem a hrubá kůže odstraní pomocí jednorázových skalpelových čepelek. V případě suché neboli přístrojové pedikúry se nohy do koupele nenamáčí a místo skalpelu se používá frézka. Na změkčení lze také použít změkčující přípravky. SPA pedikúra se může dělat při jakékoliv pedikúře. Používá se navíc peeling, maska a také se většinou lakují nehty. Jedná se spíše o relaxační proceduru s využitím hudby a vůně.

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v K&W 01-02.2020

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *