Ošetření jizev

„Konečný stav jizvy můžeme dokonalou péčí značně ovlivnit,“ říká Alena Kimlová, hlavní firemní kosmetička a školitelka GERnétic. Je důležité dodat jednotlivým buňkám dostatek výživných látek, aby regenerace probíhala co nejkvalitněji.

Velmi dobré jsou zkušenosti s krémem SYNCHRO od francouzské kosmetiky GERnétic, který byl původně určen na intenzivní regeneraci popálené kůže (pomáhá již od roku 1977).

Vyvažuje fyziologické funkce pokožky ve všech vrstvách, dodává dostatek výživných látek. Díky obsahu ušlechtilých olejů z měsíčku, sóji a sladkých mandlí poškozenou pokožku dobře zvláčňuje a zjemňuje.

Co je jizva

Jizva je vazivový produkt hojení poškozené kůže do hlubokých vrstev. Vzhledem k tomu, že se organismus snaží zabránit vniknutí infekce do těla, překrytí rány novou vrstvou kůže je rychlé, ale kvalitativně neodpovídá původní tkáni. Proto se na povrchu pokožky objevují jizvy. Nově vytvořená tkáň je velmi tenká, málo prokrvená a elastická, chybí pigment, mazové a potní žlázy, vlasové folikuly.

Výsledné jizvy mohou mít různou podobu: normální jizva je v úrovni okolní kůže, atrofická jizva se propadá pod úroveň okolní kůže (příčinou je nedostatečná náhrada tkáně), hypertrofická jizva je vypouklá nad úroveň kůže (po určité době se může oploštit), keloidní jizva bují za oblast rány (hojení tímto typem jizvy je většinou dáno geneticky). Barva jizvy nám udává, zda regenerace tkáně ještě probíhá, či zda byl tento proces již ukončen. Červená jizva signalizuje stále ještě probíhající hojení, bělavá barva znamená, že v kůži byla regenerace ukončena.

Aplikací krému Synchro dosáhneme maximální regenerace poškozené tkáně, která umožní, že po ukončení hojení bude jizva téměř neznatelná.

Součástí péče o jizvy jsou tlakové masáže. Provádí se několikrát denně – zhruba na 20 vteřin se postižené místo stlačuje. Tlakem na jizvu se odstraní odkysličená krev a umožní se přísun krve okysličené a plné živin. Poškozené místo často svědí, což je odrazem imunitních procesů v jizvě a jejího zrání. Běžná jizva se zhojí do 18 měsíců, některé jizvy se hojí složitěji (okolí velkých kloubů).

Jizvám neprospívá nadměrné slunění, solárium, sauna, které mohou způsobit nadměrnou pigmentaci v okolí jizvy.

Synchro

  • Vyživuje, regeneruje, revitalizuje kůži ve všech vrstvách.
  • Má výrazné zklidňující a protizánětlivé účinky.
  • Podporuje kvalitní granulaci a rychlejší epitelizaci.
  • Zamezuje vysušení, zvlhčuje.
  • Obnovuje fyziologickou rovnováhu kůže.
  • Urychluje a zkvalitňuje hojení.
  • Navrací kůži elasticitu, pružnost, vláčnost.

Příprava na estetický zákrok

Měsíc před plánovaným zákrokem doporučujeme aplikovat krém Synchro na partie, kde bude narušena integrita kůže. Díky důležitým aktivním látkám se bude kůže následně lépe, rychleji a kvalitněji hojit.

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v K&W 11-12.2017…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *