Po zimním období, kdy jsme se ponejvíce pohybovali v uzavřených, často přetopených místnostech a vystavovali se střídání teplot, si naše pleť po tom všem vysoušení, nedostatku kyslíku a světla zaslouží „generální úklid“ a trochu více specifické péče než jakou jí věnujeme v průběhu roku.
Pleť je po zimním období bledá, vysušená, bez jasu a vitality. Pro její obnovu je třeba provést několik následujících úkonů, které pokožce vrátí opět zdravý a zářivý vzhled, dodají jí hydrataci, pružnost a pevnost.
Na začátku by měla být návštěva kosmetického salonu, kde se zákaznice svěří se do péče profesionální kosmetičky. Pro dobrý výsledek však pouze občasná návštěva kosmetičky nebude mnoho platná, pakliže o svoji pleť nebude zákaznice pečovat pravidelně sama doma a to jak ráno, tak večer.Prvním předpokladem je dokonalé čištění
První předpoklad zdravé a dobře vypadající pleti je její dokonalé čištění. Pouze na vyčištěnou a tonizovanou pleť můžeme nanášet další kosmetické přípravky a umožníme tak lepší penetraci těchto výrobků, které nám napomáhají k dobrému vzhledu pleti i k našemu lepšímu pocitu.
Alespoň jednou měsíčně bychom měly pleť našeho obličeje, ale i krku důkladněji ošetřit kvalitním exfoliačním přípravkem, kterých je na trhu celá řada a vybíráme je podle stavu a potřeb naší pleti.
Exfoliace /peeling/ se může provádět buď mechanicky, tzn. za použití výrobku, který obsahuje mikrogranule v krémovém základu, které šetrně odstraňují odumřelé buňky nebo chemicky. Chemický peeling by měla zákaznice svěřit zásadně do rukou dobře vyškolené kosmetičky.
Je to zásah, který se nedoporučuje dělat častěji než jednou ročně, spíš ještě v delším časovém úseku. Tento peeling se provádí ve správném poměru naředěnou AHA kyselinou. Po jejím odborném provedení a zhojení je pleť čistá, hladká a drobné vrásky jsou méně viditelné.
Tento postup je vhodný spíše pro pleti mastné, eventuálně aknózní. Pro citlivé a suché pokožky je vhodnější používat enzymatické exfolianty, které nezvyšují citlivost pleti. Neobsahují mikrogranule a jsou proto k pleti šetrnější.
Na řadu přijde pleťová maska
Na takto důkladně vyčištěnou pleť naneseme pleťovou masku, kterou zvolíme podle konkrétních potřeb pleti. Ať už se jedná o výživu, eliminaci vrásek, zpevnění pleti nebo naopak odstranění přebytečného mazu /seba/.
Při pravidelné návštěvě kosmetického salonu by měla zákaznice zvolit masku podle doporučení kosmetičky a dopřát si právě takovou masku, kterou si doma není schopna udělat. Tyto masky mají velmi viditelný výsledek a při pravidelné domácí péči vydrží zákaznici její efekt zpravidla až do další návštěvy salonu. V mezidobí zatím může používat masky, které jí dobrý vzhled udržují. Vždy je však nutno používat takové masky, které jsou na danou konkrétní pleť, resp. pro její potřeby nejvhodnější.
Přípravky na domácí použití by opět měla pomoci vybrat a doporučit kosmetička. Masky se aplikují minimálně jednou týdně, výrazně lepší varianta je 2x až 3x týdně. V kosmetickém salonu by měla zákaznice získat také doporučení na krémy, séra, přípravky pro péči o oční okolí, čistící mléka a pleťové vody vhodné právě pro její pleť.
Dekorativní kosmetika slouží i jako ochrana pleti
Výše zmíněnými postupy pleť maximálně zregenerujeme a pravidelnou péčí, kterou své pleti zákaznice poskytne nejenom doma, ale i v kosmetickém salonu, ji udrží ve velmi dobré kondici.
Nezapomínejme též na to, že i dekorativní kosmetika – používání vhodného make-upu, pudru atd. – pomáhá během dne chránit pleť před vnějšími vlivy jako je sluneční záření a znečištěné ovzduší.
Je samozřejmé, že večer před ulehnutím je nutno všechny tyto přípravky dokonale odstranit a nanést kvalitní noční krém, který pleti pomáhá regenerovat během spánku.
Pramen: Kosmetika & Wellness