Termály místo ropného pole

Do „termálů“ vyrážíme z Česka hlavně do Maďarska, řidčeji na Slovensko. Tím pro většinu Čechů osobní zkušenost s léčivými termálními prameny končí. A je to škoda.

Vždyť největší německé termální lázně Bad Füssing se nacházejí nedaleko českých hranic u bavorského Pasova. A rodinný wellness hotel Ortner’s Lindenhof zosobňuje příběh lázní.

Teplota pramenů vyvěrajících v Bad Füssingu z hloubky 1000 metrů je 56 °C. Léčivá voda s obsahem sodíku, hydrogenuhličitanu a chloridu, bohatá na síru a fluorid, vtéká do odpočinkových a léčebných bazénů v množství 100 000 litrů za hodinu.

Voda je vhodná při léčbě revmatických onemocnění, artróze a onemocnění kloubů, při potížích se zády, při poruchách látkové výměny, napomáhá hojení po chirurgických zákrocích, při srdečních poruchách a poruchách krevního oběhu a prokrvení, při léčení ženských nemocí, při chronických bolestech a dalších problémech.

Kromě léčby konkrétních zdravotních potíží jsou místní termální prameny vhodné také pro všeobecnou regeneraci. Napomáhají stimulaci látkové výměny, pročištění těla, poškození znečištěným životním prostředím, při stresových onemocněních a stavech vyčerpání, jsou vhodné pro zmírnění potíží podmíněných věkem. Jsou tak ideální i pro ty, kdo dávají přednost wellness pobytům před klasickými lázněmi.

Síla tří termálních pramenů

S více než sto různými bazény s geotermální vodou a vodními atrakcemi, jako vodní jogging nebo různé termální vodopády, najde každý návštěvník toužící po relaxaci vhodné varianty, které mu poskytne největší areál termálních lázní o celkové rozloze plochy termální vody více než 12 000 metrů čtverečních. Návštěvníci si můžou vybrat ze tří termálních pramenů: Therme I, Europa Therme a Johannesbad.

Nejstarší, bráno vznikem, nikoli vzhledem, jsou Therme I, klasické zařízení s 12 termálními bazény, dvěma jeskyněmi s parními lázněmi, řadou solárií a saunami. Koupele s obsahem sirných plynů a koupele pohybového ústrojí si můžete vychutnat za stálého přítoku termálních vod o různé teplotě pohybující se od 29 °C do 42 °C.

Europa Therme je koupelový areál o velikosti 3000 metrů čtverečních s 19 bazény, perličkovými koupelemi, vodními masážemi a s bazénem s vodními atrakcemi, ke kterým patří i 120 metrů dlouhý kanál proudící vody a velkoryse řešený prostor se saunami a s místy pro relaxační a zkrášlovací kúry wellness.

Třetím místem je Johannesbad, jedno z předních německých center pro léčebná ošetření při nemocech pohybového aparátu, s vodní plochou 4500 metrů čtverečních a v kombinaci s tradiční čínskou medicínou a fitness centrem.

Vlastními termálními zařízeními nebo přímým propojením s nimi disponuje 24 hotelů a sanatorií.

Špičková kvalita v bavorském stylu

Zvláštní postavení mezi lázeňskými hotely v Bad Füssingu má hotel Ortner’s Lindenhof, který nabízí jak čtyřhvězdičkové ubytování, tak nově i možnost pobytu v apartmánovém domě. Jedná se o rodinný wellness hotel s architekturou v bavorském stylu, čímž se odlišuje od okolních budov vyznačujících se moderní architekturou. Tím však jeho rozdílnost od konkurence nekončí.

Váže se k němu také nejsilnější příběh spojený s lázněmi. Franz Ortner, dědeček současné majitelky, paní Bettiny Ortner-Zwicklbauer, totiž termální pramen na svém pozemku v roce 1938 objevil. Hotel se tak pyšní unikátem v podobě vlastního pramene.

Hosté mají k dispozici vnitřní termální bazén, venkovní termální bazén a vířivku, sauny, odpočívárny, fitness a wellness centrum se službami odborníků. Vše v dokonalém provedení. V prostoru vnitřního bazénu najde host také kohoutek s termální vodou k pití. Doporučena je jedna sklenka denně pro pročištění organismu.

To samo je pro návštěvníky lákavé, ale rodinný wellness hotel, který zahrnuje komplex několika budov, nabízí mnohem víc. K příjemnému pocitu hostů přispívá takřka domácí atmosféra, kterou vytváří útulné zařízení doplněné portréty členů rodiny majitelů i historickými fotografiemi zachycujícími vznik a vývoj lázní Bad Füsssing. O příjemnou atmosféru se stará i velmi milý personál.

Kromě lázeňské a wellness péče jsou ovšem pro hosty připraveny zážitky také v oblasti gastronomie, ať už jde o zážitkové snídaně nebo čtyřchodové večerní menu, které je nejen vizuální ukázkou špičkové gastronomie, ale především výborně chutná a kuchař rád přijde svůj výtvor představit a podělí se s hosty o recepturu. Výbornou gastronomii doplňuje i vlastní vinotéka.

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v K&W 05-06.2017…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *