5 rad, jak být svěží a v dobré kondici

V chladném období trávíme většinu času v přetopených místnostech, řada z nás konzumuje tučnější a těžší jídla, nejí dostatečné množství ovoce a zeleniny a nedodržuje pravidelný pitný režim. To všechno se podílí na pochmurné náladě, únavě, nižší výkonnosti a bolesti hlavy. Jak se těmto nepříjemnostem vyhnout?

 

 

  1. Zpestřete svůj pitný režim

Pocit zimy často zaháníme slazenými horkými nápoji či svařeným vínem. Ty ale nejsou pro doplňování tekutin nejvhodnější. Mnohem lepší je pít obyčejnou vodu nebo bylinkově čaje, alternativou můžou být také 100% ovocné a zeleninové šťávy Relax lisované za studena, které nahradí 1 z 5 denních dávek ovoce nebo zeleniny a jsou ideálním osvěžením na cestu i do kanceláře, kdy na pití nejčastěji zapomínáme. Pitím ovocných a zeleninových šťáv navíc dodáme našemu tělu potřebné vitaminy, které nám pomůžou posílit imunitu.

 

  1. Okořeňte si život

Čerstvý kořen zázvoru je skvělou přísadou do omáček i polévek. Umocní chuť, zahřeje organismus a navíc pomůže posílit imunitu. Ukrojte si kousek zázvoru, nastrouhejte, zalijte horkou vodou, přidejte med a šťávu z vymačkaného grepu. Tento koktejl vás krásně prohřeje a postaví na nohy. Nebo můžete vyzkoušet horkou lázeň na nohy s přídavkem zázvorové šťávy. Do jídel si přidávejte čerstvé chilli!

 

  1. Vsaďte na polévky

Polévku nemusíme jíst jen před hlavním chodem. Zkuste si připravit takovou, která bude vydatná a můžete si ji dopřát k snídani, k obědu nebo i k večeři. Polévka obsahuje cenné minerální látky a vitaminy, zahřívá organismus a dodá vám potřebnou energii. Polévka se navíc započítává do celkového denního příjmu tekutin, takže je vhodná i pro ty, kteří málo pijí.

 

  1. Pravidelně se hýbejte

Abyste se udrželi v kondici po celý rok, nevynechávejte cvičení ani v zimě. Sice venku zatím není počasí na velkou část outdoorových aktivit, ale stále existuje velké množství možností, jak si zasportovat i v zimě. Pohyb navíc pomůže zvládnout sezonní náladovost a zajistí vám dobrou náladu. Pravidelný pohyb zvyšuje obranyschopnost organismu, podporuje cirkulaci krve a lymfy, snižuje riziko vzniku a rozvoje osteoporózy, zlepšuje schopnost koncentrace.

 

  1. Naučte se vrstvit

Mnozí z nás si vezmou v zimě jen tričko, přes které přehodí kabát a hurá ven. U dětí na vrstvení oblečení nezapomínáme, ale na sebe nemyslíme. Zkuste si vzít namísto huňatého kabátu raději tenčí bundu, ale více vrstev oblečení pod ní. Vždycky si pak můžete nějakou vrstvu sundat a je to i praktické, když jdete do práce. Po ránu je obvykle větší zima než v průběhu dne, a tak můžete jít ráno víc oblečení a odpoledne si jednu vrstvu před odchodem z práce uložit do tašky.

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *