Akční léto pro sportovce, rodiny i romantiky

 

Dovolená se blíží a vy ještě nevíte, kde ji strávíte? Bohatou nabídku najdete u našich jižních sousedů v regionu Leogang, v jednom z nejromantičtějších míst rakouských Alp.Prvenství mu patří v cyklistice – je jedním z největších cyklistických rájů na světě a rozhodně není určen jen fanatikům s nízkou hladinou pudu sebezáchovy.

Skutečnou nirvánu tady zažijí divocí bikeři milující alpské traily, ale také pohodoví cyklisté. Cestičky mezi barevnými loukami nadchnou turisty, i ty, kdo podlehli běhání v přírodě.

Na své si tady ovšem přijdou i horolezci nebo vyznavači jógy pod širým nebem. Na rodiny s dětmi tu čekají pohodové procházky, lanovky i vodní a zážitkové parky.

Romantici si pak můžou dosyta užít nádherných vyhlídek, špičkových wellness služeb a bezpočtu panoramatických saun. Pro milovníky kultury jsou připraveny koncerty pod širým nebem, v nichž se představí nejrůznější hudební směry a styly.

Pokud hledáte stejně stylové útočiště, vydejte se na nejslunnější svah v Leogangu, kde stojí prázdninový resort Puradies. Na neuvěřitelných 500 000 m² najdete jezírko obklopené lehátky, dřevěné dětské hřiště ve tvaru dinosaura, farmu, ke které patří mini zoo, obora, ale také tradiční, ale přitom velmi luxusní horské domečky, v nichž se můžete ubytovat, navíc v jedné z nich se pravidelně pořádají kuchařské kurzy.

Anebo můžete zvolit hned naproti stejnojmenný hotel Puradies, který spojuje romantické alpské tradice s moderním životním stylem. Obrovské prosklené plochy v celém hotelu vtahují přírodu doslova dovnitř a v interiéru převládá dubové dřevo, přírodní kámen, místní tradiční textilie a saunový svět ve wellness centru je v podstatě jedna krásná vyhlídka do okolí horských velikánů.

„Chceme dovolenou redukovat na to podstatné – na znovuoživení smyslů. Naším cílem je propojit akční program v nádherné přírodě s důkladným odpočinkem a získáním vnitřní rovnováhy. Kromě wellness centra proto nabízíme také kurzy masáží, tejpování anebo takzvané jógové a meditační retreaty, které se konají na přírodním pódiu nad pastvinami a loukami,“ říká jeden z majitelů resortu Michael Madreiter, který léta působil jako krizový manažer nadnárodních firem. Právě touha po klidu ho zavedla zpět do Leogangu. „Rozhodně tady můžete čekat zklidnění, nikoliv však nudu. Ne nadarmo se Leogangu přezdívá Region všech smyslů.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *