Jak mít francouzský „šmrnc“

Francouzské ženy mají „NĚCO”, díky čemuž jsou prostě neodolatelné. Překvapivě to stojí méně námahy, než byste předpokládaly. Podělíme se s vámi o několik triků, které vám pomůžou odhalit tajemství francouzského sex-appealu.

Francouzský půvab, a především ten pařížský, po staletí sloužil jako vzor i předmět obdivu po celém světě. Pokud jde o krásu, Francouzky se vždy drží nezlomného pravidla – méně je více.

I když zásadní podmínkou je, aby vzhled vypadal bez námahy, neznamená to ale, že k dosažení kýženého cíle není třeba žádného úsilí. Uvolněte se, pusťte si Edith Piaf, nalijte si sklenku vína a inspirujte se.

Dejte svému fénu dovolenou

Není žádným tajemstvím, že francouzská krása je spíše v tom, co nedělat, než co dělat. Typická pařížská vzdušná mikáda i živě vlnité vlasy jsou toho nejlepším příkladem. Mírně rozcuchané, ale elegantní vlasy jsou zásadně francouzské. Místní ženy dosahují tohoto vzhledu především dobrou péčí o vlasy. Umývají je méně často – jen 2 až 3krát týdně –, protože časté mytí je zbavuje přírodních výživných látek a také tlumí barvu a lesk.

A pravidelně po mytí používají výživné masky a oleje, které pomáhají udržovat vlasy zdravé. Francouzky také šetří s intenzivním teplem na vlasy. Zřídka používají fény, žehličky nebo kulmy. Místo toho nechávají vlasy přirozeně schnout, pokud je to možné. Trik spočívá v mytí vlasů před spaním, tak, že vlasy jen mírně prosušíte a spánek jim dodá vlny i plnější tvar. Ale chce to alespoň trochu tvarovací pěny, jinak se může svobodomyslný vlasový styling snadno proměnit v koupelnový look.

Francouzské ženy také neváhají investovat do dobrého střihu, protože jedině ten umožní zvládnout mírně rozcuchaný vzhled s minimálním úsilím.

Make-up zásadně jednoduchý

Cílem make-upu není zakrýt, ale zvýraznit určité rysy a zároveň ukázat světu, že vám je dobře ve vaší vlastní kůži. Jistě nejste ve velkém pohodlí pod vrstvami make-upu, korektoru, pudru, zdravíček, očních stínů, „těžké“ řasenky a očních linek.

Buďte vybíravé a zvýrazněte jen jedinou přednost. Pokud se francouzská žena chce trochu nalíčit, buď si zvýrazní oči kouřovými stíny, nebo ústa červenou rtěnkou. Pravděpodobně nebude dělat obojí, protože chce nechat vyniknout jen jedinou partii. Mírně se přepudruje, přidá jemně bronzer nebo zdravíčko a rozhodně zvýrazní obočí.

A to je vše! Make-up nikdy nepřebije přirozený vzhled. Francouzka si linky raději trochu rozmaže a rtěnku otiskne do kapesníku, takže to vypadá, jako by strávila dlouhou vášnivou noc, než se obtěžovala s perfektním líčením.

Nebuďte nikdy příliš dokonalé

Důležité je vypadat přirozeně, tedy nikdy ne jako byste se příliš snažily. Revolucionářský národ, který vytrhal i s kořeny pompézní královskou estetiku, považuje okázalost za projev neprominutelného nevkusu. To je pro francouzský styl tak zásadní, že čím dál méně uvidíte v ulicích ženy na vysokých podpatcích. Pikantní mušelínové šatičky raději doplní vojenskými botami nebo teniskami.

Říká se tomu „style casy“ (rozbitý styl). Oblečení i make-up se používá spíše k předvedení životního postoje a ne jen krásy. Proto je potřeba ukázat, že umíte s vkusem kombinovat kousky nadčasové s těmi trendovými, nebo vysoce kvalitní s docela obyčejnými. Hrajte si s protiklady.

Parfém nejen na krk a zápěstí

„Žena by měla nosit parfém tam, kde chce být políbena,“ radila Codo Chanel. Vůně má magickou moc, kterou Francouzky dokonale ovládají. Strategické místo na zadní straně krku je účinné zejména pro ty, kteří se zdraví polibky, a ještě působivější pro ty, kteří si padnou rovnou do objetí.

A když jemně poprášíte vlasy parfémem, můžete se svou lahodně voňavou kšticí okouzlovat, kdykoliv pohodíte hlavou. Vlasy navíc déle udrží vůni než pokožka nebo oblečení. Pokud Francouzky cestují, popráší obsah kufru svým oblíbeným parfémem a tak si zajistí voňavou garderobu po celý pobyt. Ranní sprška parfému na polštáři příjemně probudí vaše smysly.

Až se váš miláček večer uloží do postele, probudí vůně jeho smysly dřív, než se vrátíte z koupelny, oblečené třeba jen v závoji Chanel č. 5 po vzoru Marilyn Monroe. Na otázku při jednom interview, co si obléká do postele, totiž kdysi odpověděla: „Jen pár kapek Chanelu č. 5.“

Malý velký detail

Malé doteky pozornosti jsou typicky francouzské a dokážou udělat velký efekt. I když Francouzka nemá moc času, stačí si uvázat alespoň malý pikantní šáteček a rozzářit se neodolatelným úsměvem. A máte francouzský vzhled, který nic nestojí. A co teprve „la petite robe noire“!

Jenom Francouzi dokázali malý nevýrazný černý kousek oblečení proměnit v univerzální symbol elegance! Dobře střižené krátké černé šaty jsou praktické, střízlivé a šik současně. „V malých černých nemůžete být nikdy příliš ani nedostatečně oblečené,“ prozradil Karl Lagerfeld tajemství dobré míry.

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v K&W 5-6.2021

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *