Nádech, výdech…automatická činnost, kterou právě děláte. Prakticky o ní nemusíte vůbec přemýšlet. Až do té chvíle, než se tělo rozhodne stávkovat. Jindy snadná aktivita se najednou stává v běžném životě značnou přítěží. V takovém případě je třeba tělu pomoct, vrátit se zpět do pracovního režimu. A jak toho efektivně docílit? Nejúčinnějším pomocníkem k očistě dýchacích cest jsou inhalace!
„Účinek je především protizánětlivý, čili zklidňuje chronickým zánětem změněnou sliznici. Používáme vysoce výkonné inhalátory, které dokáží vyrobit aerosol o různé velikosti částic tak, aby jejich účinnost a průnik do dýchacích cest byly optimální. Vdechovaná mlžina je rovněž předehřívána na teplotu sliznic, aby dýchací cesty nedráždila,“ vysvětluje MUDr. Petr Pšenica, hlavní lékař společnosti Lázně Luhačovice, a.s. „Proces inhalace začíná kloktáním a proléváním horních cest dýchacích Janovou vodou, který obsahuje jedinečné složení minerálů a vysoký obsah oxidu uhličitého. Tím se sliznice důkladně očistí. Inhaluje se ústy a nosem, nejčastěji po pěti až deseti minutách každým způsobem. Poté následuje zpravidla patnáct minut inhalace prostorové a na závěr inhalace olejová neboli medikamentózní.“
Terapie minerálními vodami pomáhá u stavů po zápalu plic, u chronických onemocnění horních a dolních dýchacích cest, jako je například bronchiální astma. Ulevuje i alergikům, pacientům s chronickou obstrukční plicní nemocí či poslouží jako prevence proti nežádoucím dýchacím problémům. A pokud dáváte přednost známému prostředí, i to je možné: inhalovat lze z pohodlí domova, a to pomocí domácích inhalačních přístrojů.