Krásná za 120 korun!

Největší péči věnuje vlasům, obličej si už několik desítek let ošetřuje jediným krémem. Neobejde se bez lesku na rty, miluje zlatou barvu, už dvacet čtyři let používá jediný parfém, na kosmetiku, pedikúru a manikúru vůbec nechodí. Jak to tedy Alice Bendová dělá?

Alice, poprvé jste se začala zajímat o svou vnější krásu jako patnáctiletá, prozradíte jak konkrétně?

Určitě to bylo z jakési zvědavosti, protože jsem se chtěla líbit, navíc jsem viděla, že se maluje máma, takže v tom dospívání přišla jako první na řadu řasenka, pak nějaký krém a možná jsem zkusila i make-up. To už si přesně nevybavím, ale vím, že to, co mamka měla doma, jsem si za jejími zády úspěšně půjčovala. Ale je také dobré říct, že tenkrát nebylo příliš věcí na výběr, byla jiná doba. Mělo to něco do sebe, protože tenkrát stačila „obyčejná“ Nivea a o tom, že je kvalitní, svědčí fakt, že coby značka vydržela dodnes.

A vaše první setkání s profesionální kosmetikou?

To se odehrálo v mých dvaceti, kdy jsem začínala s modelingem a tenkrát mne fotograf Jadran Šetlík, u něhož probíhalo mé první profesionální fotografování, dovedl na kosmetiku a ke kadeřnici.

Čemu ze své vizáže věnujete největší péči?

Jednoznačně vlasům. A s ohledem na mé povolání je pro mě důležité, aby se o ně pravidelně staral profesionál.

Čili ke kadeřnici chodíte s železnou pravidelností?

Pokud nenatáčím, tak jednou za čtyři týdny, ale teď, kdy moderuji dva pořady, tak minimálně jednou za čtrnáct dní. Je to třeba, abych měla vlasy zdravé a silné. Už řadu let chodím do kadeřnického Ateliéru Tomáše Kotlára a neměnila bych!

Spousta dívek a žen by ve vašem případě řekla, že víc se věnujete obličeji…

Vidíte, a ten neřeším téměř vůbec. Dokonce ani nepoužívám žádnou drahou kosmetiku, mám „obyčejný“ konopný krém z lékárny za 120 korun a vydrží mi půl roku.

To je všechno? Jeden krém? Na kosmetiku nechodíte?

Vůbec. Jen jednou za rok si zajdu do YES Visage, kde mi dělají opravdu velmi jemňoučkou péči s aplikací botoxu do čela a takzvané oživovací injekce do rtů. Ale vše je neinvazivní, nechci do obličeje aplikovat výplně, protože v mnoha případech pak člověk úplně ztrácí svou přirozenost.

Řekla jste, že nechcete do obličeje aplikovat výplně, ale přiznáte botox. Tomu nerozumím…

Botox ale není výplň. Znecitliví vám potřebné svaly, tím pádem se přestanou na nějaký čas hýbat, a tudíž se vám na chvíli v daném místě netvoří vrásky. Ale velké zásahy do obličeje, liftingy a cizí náhražky, to vážně nemám ráda, protože pak člověk působí nepřirozeně. A já bych ráda stárla přirozeně.

Líčíte se každý den?

V civilu si už léta vystačím s řasenkou, jemným make-upem a leskem na rty, něco jiného je, když natáčím, to samozřejmě líčení vyžaduje. Jiná šance bohužel není, takhle to je. Ale tam, kde točím, mám už své vlastní make-upy, rtěnky, řasenky, abych předešla tomu, že by pleť neadekvátně zareagovala na kosmetiku, která se v maskérnách používá na více lidí. Ale na druhou stranu si nemyslím, že by tímto líčením byla má pleť příliš zatěžována. To například divadelní herečky, které mají při představení na sobě výrazné nánosy make-upu, jsou na tom mnohem hůř.

Hypoteticky, pokud byste dostala lukrativní nabídku na filmovou roli, ale podmínkou režiséra by byla radikální změna image, kam byste zašla a co naopak okamžitě odmítla?

Zajímavá, ale těžká otázka. Jistěže by záleželo na nabídce, ale upřímně si nedokážu představit, jak dalece by musela být lukrativní, abych nějak zásadně musela změnit svou vizáž. Rozhodně bych do sebe nenechala řezat! I kdyby ta role byla sebelukrativněji zaplacená, tak tohle určitě ne. A měla bych problém s vlasy. Jsem na ně patřičně pyšná, a jen tak je například hodně zkrátit nebo zcela přebarvit, to určitě ne.

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v K&W 05-06.2018

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *