Detox podle moderní metody

Pravidelná očista a detoxikace těla je důležitým předpokladem pro zdravý trávicí systém, fungující metabolismus, silný imunitní systém a celkový pocit dobrého zdraví. K dosažení tohoto cíle může zkusit moderní Mayrovu kúru, která kombinuje holistické diagnostické a terapeutické přístupy s výživou a pohybem a je ideálním základem, jak podpořit dlouhodobou prevenci proti nemocem.

Kdo by si za vlahého letního večera nedopřál sklenku vína nebo nějakou jinou nevinnou dobrotu? Jenže s lahůdkami do svého organismu někdy dostáváme i škodliviny, které můžou být pro zdravý metabolismus jedovaté. „Naše tělo disponuje sice velmi dobrým odpadním systémem, ale neustále ho zas a znovu přetěžujeme,“ konstatuje dr. Peter Gartner, lékařský ředitel zdravotního střediska Park Igls a odborník na moderní Mayrovu metodu.

Tělo je dům s mnoha místnostmi

Doktor Gartner přirovnává naše tělo k domu s kuchyní, obývacím pokojem, ložnicí, dílnou a mnoha dalšími místnostmi. Ve všech těchto pokojích se každý den hromadí odpadky, které ukládáme do pytlů a dáváme před dveře. Odpadky v ideálním případě takto shromáždíme jednou denně. „Víme ale, že kapacity pro likvidaci odpadu nejsou neomezené. Pokud například žijeme takovým způsobem, že každý den vyprodukujeme o jeden pytel odpadků víc, než jaký se nám vejde do popelnice, zůstává nám tento pytel navíc doma. Uskladníme ho nejspíš na místě, které pro každodenní provoz nepovažujeme za tolik důležité. V případě našeho těla je podobným místem vazivo, pojivové tkáně,“ vysvětluje odborník. Pokud máme v pojivové tkáni uloženo příliš mnoho přebytečného odpadu z nesprávné výživy, nadměrné konzumace alkoholu nebo toxinů z životního prostředí, stlačují se nejmenší krevní cévy a krev nemůže pořádně cirkulovat. Vitaminy a živiny se nedopravují tam, kam mají a toxiny se nemůžou správně vylučovat játry a ledvinami. To pak vytváří živnou půdu pro chronická onemocnění.

Žvýkat, žvýkat, žvýkat!

S pomocí moderní Mayrovy kúry se tělo vyčistí a detoxikuje. Tělu tak připravíme základ pro regeneraci a dlouhodobou prevenci nemocí. V Centru zdraví Parku Igls v Tyrolsku, které se specializuje právě na Mayrovu metodu, věnují zvláštní pozornost výživě. Každý host dostane vlastní jídelníček na míru se zeleninou, ovocem a jiným snadno stravitelným jídlem. Detox a vynikající chuť se v žádném případě nemusí vzájemně vylučovat. Vedle výběru a přípravy potravin je kromě samotné kúry nejdůležitější, aby se jídlo důkladně rozžvýkalo a promíchalo se slinami. Takto se už ústech částečně natráví a automaticky uleví střevům. Součástí kúry je proto i speciální školení, jak správně žvýkat a stravovat se. Díky němu zostříte všechny smysly a naučíte se jíst úplně nově. Na podporu detoxikačního procesu se užívají hořké látky. V případě potřeby se do organismu doplňují minerály, zásadité látky, stopové prvky a vitaminy. Fyzická aktivita a psychická pohoda je pro úplnou regeneraci a dlouhodobé zdraví faktorem číslo jedna. V Centru zdraví Parku Igls proto detoxikaci doprovází široká škála cvičebních programů s nejrůznějšími terapeutickými metodami.

 Detoxikujte správnými domácími prostředky

„Ze zkušenosti víme, že léčebná kúra je úspěšnější, pokud můžete vybočit z každodenní rutiny a absolvovat detoxikační léčení na místě, kde nežijete ani nepracujete,“ říká lékař. V ideálním případě byste měli kúru podstoupit jednou nebo dvakrát ročně. Nicméně také v běžném životě můžete udělat hodně pro to, abyste tělo v detoxikaci podpořili a odlehčili střevům při jejich každodenní práci:

  • Když máte žízeň, vypijte vždy několik doušků vody nebo neslazeného čaje navíc, aby se toxiny a odpadní látky rozpustily v krvi a poté vyloučily.
  • Syrovým jídlům byste se měli vyhýbat večer nebo když jste unavení, tělo je pak nemůže dostatečně strávit a zatěžujete střeva. To platí také pro jinak „detoxové zázraky“, jako jsou saláty a smoothies.
  • Každý den byste měli mít trochu ovoce, spoustu (dušené) zeleniny.
  • Během detoxikační kúry je potřeba, abyste zcela vyloučili alkohol.
  • A pro každé jídlo platí následující: žvýkat, žvýkat a znovu žvýkat!

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *