Uvolněte svou mysl i tělo

Spěch a přebíhání ze schůzky na schůzku nám v letošním podzimu nehrozí. Vystřídal je ale vnitřní neklid, nervozita a nejistota. Nenechte se znovu zneklidnit a pečujte o sebe po duševní i tělesné stránce. Pronikněte do účinků aromaterapie, tvoření i večerních koupelí. Přinášíme pár tipů, jak o sebe pečovat v náročné době.

  1. Provoňte interiér uvolňující levandulí nebo meduňkou

Přínosy aromaterapie jsou různorodé, záleží, jaký éterický olej zvolíte. Vybírejte vždy oleje, které deklarují 100% esenci dané byliny. Pro zklidnění mysli, navození klidu a uvolnění slouží tradičně levandule nebo meduňka. Vyzkoušet můžete i červený pomeranč. „Interiér je tvořený nejen nábytkem a doplňky, ale také vůní, která je jeho nedílnou součástí a nám vždy připomene, že jsme doma,“ říká Petr Vyskočil, spoluzakladatel portálu prodávajícího tuzemské designéry zCech.cz.

  1. Zaměstnejte ruce

Ať už vaši mysl ohrožuje stres jakéhokoli druhu, když se začnete dlouhodobě věnovat činnostem, při kterých zaměstnáte ruce, uleví se vám. Co se letos konečně pustit do upletení vlastní šály? Vyzkoušet můžete také vybarvování antistresových mandal, malování na keramiku nebo skládání mozaiky…

  1. Zaposlouchejte se do příjemných tónů

Nalaďte se na tu správnou vlnu – někdo si rád pustí vážnou hudbu, pro jiného se hodí melodie, které na internetu najdete pod hesly jako yoga music, calming nebo antistress. Většinou se jedná o několikahodinová videa, která můžete nechat běžet v pozadí, zatímco vaříte, čtete knihu nebo si užíváte večerní koupel.

  1. Ponořte se do horké vody

Dvacet minut strávených v horké koupeli dokáže mnohé – zklidní mysl, uvolní svaly i napomůže k rychlejšímu usínání. V době podzimu a zimy, kdy večery jsou nebývale dlouhé se rozhodně půlhodinka na teplou koupel najde. Přihoďte si do vody voňavou koupelovou kuličku nebo pár lžic koupelové soli. Díky nim pokožku hydratujete a vyčistíte.

  1. Dopřejte si pečující rituály v prostředí domova

Bahenní zábal, tělový peeling nebo třeba důkladná hydratace pomocí oleje. Rozmazlujte se a dopřejte si alespoň jednou týdně čas na to, abyste se postarali o své tělo. Začít můžete příjemnou sprchou a pokračujte vším, co máte tak rádi. Ať už je to maska na obličej, manikúra nebo zábal nohou. Vyzkoušet můžete také pečující olej Vanilkový rituál, který je vymyšlený tak, aby byl univerzální a vhodný pro celou rodinu. Obsahuje antioxidanty, vitaminy, minerály a aktivní biologicky účinné látky. Chrání pokožku před vnějšími vlivy, vyživuje, zvláčňuje a omezuje výskyt vrásek. Velmi snadno se roztírá a jeho použití navíc díky příjemné esenci vanilky harmonizuje mysl.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *