Péče o moderního muže

„Doba, kdy péče o mužskou pokožku spočívala pouze v holení, patří minulosti. Pro mnohé muže se návštěva kosmetického salonu stala nedílnou součástí života – podobně jako posilovna nebo sauna.

Rychle pochopili, že k úspěchu podnikatele nebo manažera patří kromě vysoké profesionální a odborné úrovně i pěstěný obličej, ruce a vlasy,“ říká Alena Kimlová, hlavní firemní kosmetička a školitelka GERnétic.

Muži mají výhodu – jejich pokožka je silnější a obsahuje více kolagenu než ženská, je pružnější a mnohem pomaleji ochabuje. Jakmile se však začnou objevovat první projevy stárnutí, proces se výrazně zrychlí.

Negativní vlivy vnějšího prostředí – povětrnostní podmínky, prach, smog, ultrafialové záření spolu se stresem a špatnou životosprávou mají na kůži negativní vliv. Každodenní holení navíc narušuje pH kůže a odstraňuje z pokožky hydrolipidový film důležitý pro přirozenou ochranu pleti. Proto i muži potřebují pro zachování zdravého a svěžího vzhledu pravidelnou kosmetickou péči.

Francouzská kosmetická značka GERnétic vyvinula speciální řadu pro každodenní domácí ošetření, která vyhovuje potřebám mužské pleti. Produkty vyrovnávají fyziologické funkce pokožky, obnovují její rovnováhu a přináší okamžitý osvěžující efekt. Přípravky pro salonní péči jsou vždy zaměřeny individuálně podle typu pleti klienta.

Čištění – základní krok ke zdravé pleti

Přestože se muži nelíčí, ulpívají na jejich pokožce vnější nečistoty, pot a odumřelé kožní buňky. Dochází k ucpávání pórů a následným zánětům kůže, proto je nutné pokožku pravidelně čistit – voda a obyčejné mýdlo nestačí. Samozřejmou výbavou moderního muže by měl být kvalitní sprchový gel zajišťující správnou hodnotu pH a gelové mýdlo pro šetrné hloubkové čištění citlivé pleti. Kosmetika GERnétic doporučuje přípravek GEL MEN.

Šetrná a kvalitní péče po holení

Holení představuje hluboký necitlivý peeling, který mnohdy mechanicky porušuje kůži. Někdy způsobuje nepříjemné svědivé puchýřky (tzv. folikulitidu) a následné záněty, proto je důležité zvolit šetrnou, hojící a zklidňující péči. Kosmetika GERnétic doporučuje přípravek BAUME APRÈS RASAGE.

Hydratace a ochrana pleti

Mužská pleť často trpí nedostatkem vlhkosti. Příčin je několik – klimatické vlivy, drsné venkovní prostředí, sluneční záření a také již zmíněné holení, klimatizace na pracovišti či v autě. Přesušená pleť je velmi citlivá a snadno reaguje zarudnutím, zhrubnutím a nepříjemným pocitem pnutí. Tak jako je samozřejmostí každého muže ranní sprcha a případně holení, pravidelnou součástí této péče by se měla stát i ochranná péče o pleť. Systematická aplikace denního a hydratačního krému není projev zženštilosti, ale naopak překonání zbytečných předsudků vzniklých z neznalosti. Kosmetika GERnétic doporučuje přípravek HYDRA MEN.

Zpomalení stárnutí

Pracovně či společensky vytížení muži se snaží udržet si vypracovanou postavu, atraktivní mladistvý vzhled a chtějí omezit výskyt vrásek. Vhodnými přípravky lze působit na obnovu kolagenových a elastinových vláken a podpořit tak výhodu mužské pleti – její pevnost a pružnost. Kosmetika GERnétic doporučuje přípravek LIFT MEN.

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v K&W 11-12.2018

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *