Skládačka tipů, novinek a informací o zdraví a kráse co vás postaví na nohy

Obezita zkracuje život

Pokud jde o denní pohybové aktivity, jsme na chvostu Evropy. Hýbeme se čím dál méně, jsme nemocnější, trpíme obezitou a dříve umíráme. „O nové epidemii zvané nedostatek pohybu se v populaci ví, její fatální důsledky však stále podceňujeme. Přitom pohyb potřebujeme ke svému životu stejně jako dýchání, jídlo, pití nebo spánek. Pokud cokoliv z toho chybí, je to pro náš život ohrožující.“

„Negativní následky absence pohybu se ale neprojeví hned, přicházejí se zpožděním, proto máme často tendence je podceňovat,“ říká Jana Havrdová, prezidentka České komory fitness a Českého svazu aerobiku a fitness FISAF.cz, a apeluje na všechny: „Začněme se víc hýbat v běžném životě, vždyť nemusíme hned běhat maraton, stačí aspoň chodit co nejvíc pěšky, jezdit na kole místo autem, ignorovat výtahy a jezdící schody.“ Odborníci potvrzují, že když se člověk hýbe, je zdravější a prodlužuje si délku kvalitního života. Zařaďme alespoň 4 až 6 hodin týdně proti infarktu.

Potraviny pro lepší zrak

„Jedním z nejčastějších mýtů je zázračný vliv mrkve na kvalitu zraku. Je sice opravdu prospěšná, ne ale o moc víc než řada jiných potravin. Vitamin A se nachází i v mnoha jiných potravinách – jak rostlinných, tak živočišných. Obsahují ho například mléčné výrobky, vaječný žloutek, špenát, zelí, rybí tuk nebo játra,“ řekl Pavel Stodůlka, přednosta sítě očních klinik Gemini.

Zraku prospěšná je například i kurkuma, u které je prokázáno, že kromě velmi pozitivního vlivu na zrak působí také proti nádorovým onemocněním. Pro dobré oči je podstatný také lutein nebo zinek. Proto je důležité konzumovat např. obilí, vajíčka, mléko, dýňová semínka nebo zařadit do jídelníčku potravinové doplňky, které tyto látky obsahují.

Cestování bez potíží

Blíží se doba, kdy se budeme hodně přemísťovat z místa na místo. Abychom si výlet, dovolenou nebo prázdniny opravdu užili, přibalme si do zavazadla doplněk stravy Antimetil. Obsahuje suchý extrakt z kořene zázvoru; tato léčivá rostlina je už od pradávna známá svými příznivými vlivy na potíže s trávením.

Obsahuje totiž látky zvané gingeroly, o nichž je známo, že stimulují tvorbu slin, žaludečních šťáv a žluče, a tím můžou příznivě působit na činnost trávicí soustavy. Tabletky je vhodné užívat také při těhotenských nevolnostech nebo při jakýchkoliv dalších pocitech na zvracení, při přejedení či narušení obvyklých stravovacích návyků například na dovolené. Tabletky se snadno polykají a mají neutrální chuť.

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v K&W 05-06.2019

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *