Vlasy, nehty, pleť: V létě potřebují speciální péči

Léto je tu a my se chystáme na dovolenou, ať už k moři, či k českému rybníku. Sluníčko svítí tak silně, jak jen to dokáže, a dobíjí nám přes rok ztracenou energii.

Ale na oplátku si od nás i něco bere. Sluneční svit je náročný pro naši pokožku, vlasy i nehty.

Kromě sluníčka na nás svůj vliv mají také vítr, chlorovaná voda, mořská sůl či suchý vzduch. A pokud nechceme být nemile překvapeni, měli bychom sami sobě věnovat přes léto větší péči. A nutno dodat, že nebudeme hovořit jen o kosmetice, ale také o vitaminech.

Základem péče o pleť je čištění, hydratace a výživa, kterou zajistí vhodné tonikum, micelární voda a rovněž vhodný denní krém. A již zde bychom se měli zastavit. Každé roční období totiž vyžaduje jiný krém. Ten, který používáme v létě, by nás měl chránit před slunečními paprsky. Při správném a pravidelném užívání denního ochranného krému nám nehrozí pigmentové skvrny, popraskané žilky či předčasné vrásky.

„Pozor bychom měli dávat při používání chemických peelingů, které obsahují ovocné kyseliny (AHA). Tyto kyseliny totiž obnažují pokožku, a je proto důležité pleť chránit o to vyšším UV faktorem,“ upozorňuje Mgr. Martina Štěpková z Alphega lékárny v Teplicích.

Vedle vnější výživy, nesmíme zapomenout ani na péči vnitřní. Jedno bez druhého totiž nefunguje. Pleti prospívají tučné ryby, ústřice, olivy, semínka, ořechy, avokádo a oves. Tyto suroviny obsahují vedle esenciálních mastných kyselin také ideální sestavu vitaminů a minerálů (měď, selen, hořčík, železo a zinek). Rajčata, díky lykopenu, chrání pleť před UV paprsky a mají protirakovinné účinky. V jídelníčku by také neměla chybět ani denní porce antioxidantů, které obsahuje goji (kustovnice čínská), bobule açaí, ale také barevné ovoce a zelenina.

Díky dodrženému pitnému režimu, alespoň 1,5 litru denně, bude naše pokožka pružná a napnutá. Pít by se mela hlavně čistá pramenitá voda nebo zelený čaj, který rovněž obsahuje vysokou dávku antioxidantů. Dodržování pitného režimu ocení také naše vlasy. Pokud budou dostatečně hydratované, zachovají si svůj lesk i během horkých dnů.

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v K&W 07-08.2017…

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *