Začíná projekt na podporu středočeských žen v podnikání

Společnost Odyssey Network startuje další z projektů, které jsou financované ze sociálního fondu EU a zaměřují se na rovné příležitosti a vzdělávání žen.

Profi žena – Střední Čechy nabídne rozvojové kurzy, workshopy a konzultace ženám z tohoto kraje, které podnikají nebo chtějí s podnikáním začít.
Pilotní kurzy probíhají od září 2012 do června 2014. Středočeské OSVČ budou moci vybírat z témat, jako je daňová evidence, ženský leadership, prodejní, komunikační a prezentační dovednosti, asertivita, internetový marketing nebo zvyšování pracovního výkonu. V jednodenní formě nebude chybět ani time management, emoční inteligence, základy koučování, intuice a kreativita, focusing, nebo zvládání stresu.
„PROFI ŽENA – střední Čechy navazuje na projekty PROFI ŽENA I a II, jimiž za poslední čtyři roky úspěšně prošla téměř tisícovka pražských OSVČ a zaměstnankyň mikropodniků,“ říká projektová manažerka Martina Zápotocká. „Systém vzdělávání je navržen tak, aby reflektoval specifické potřeby účastnic, propojoval odborné znalosti s měkkými dovednostmi a podporoval sdílení zkušeností
a vzájemnou podporu a motivaci v ženské komunitě,“ dodává.
Globálním cílem projektu je přispět ke zlepšení situace žen na trhu práce. Projekt se specificky soustředí na podporu zahájení a rozvoj samostatně výdělečné činnosti pro ženy, které plánují začít podnikat a pro ženy, které již samostatně výdělečnou činnost vykonávají.
„Díky projektu PROFI ŽENA I, který mi dodal podnikatelské sebevědomí a doplnil mé nadšení o užitečné znalosti a dovednosti, řídím dnes svoji úspěšnou firmu a předávám své zkušenosti z posledních let dalším podnikatelkám a ženám, které se rozhodly s podnikáním začít,“ říká majitelka prodejen spodního prádla Triumph v ČR Lucie Velkoborská.
Celý propkekt je financován z prostředků Evropského sociálního fondu (ESF) v rámci Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost (OPLZZ). Další informace o projektu na www.profizena.cz.
Odyssey Performance Enhancement Network, s. r. o., se od roku 2002 věnuje realizaci rozvojových programů, poradenských aktivit, školení a zážitkových kurzů. Má za sebou již několik úspěšných projektů, financovaných z dotací z Evropského sociálního fondu, zaměřených na zlepšení podmínek vybraných skupin pracovníků, rozvoj komunikačních dovedností a mezikulturní citlivosti. Bližší informace na www.odyssey.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *