Cviky pro obličej bez vrásek

Izojóga zacvičí se svaly v obličeji tak, že oddálíte zákroky estetické medicíny, a přesto budete vypadat dlouho mladě. Jak toho dosáhnout, jsme se zeptali Ivety Pecháčkové, která se svými cvičenkami trénuje osobně i přes internet.

Certifikovaná lektorka izojógy obličeje Iveta Pecháčková má velké zkušenosti v oboru estetické chirurgie, ve které se uplatnila jako instrumentářka na operačních sálech plastické chirurgie. Později se sama stala majitelkou salonu. Přesto se rozhodla začít s omlazováním obličeje bez pomoci skalpelu a jehliček. Objevila obličejovou jógu a izojógu považuje za její verzi. Absolvovala několik kurzů a nyní své zkušenosti předává dalším zájemkyním.

Proč vás toto téma zaujalo?

Musím se vrátit o víc než padesát let zpátky. Moje babička, která o svou pleť velmi pečovala, neměla v době bez botoxu, výplní, chirurgických estetických výkonů moc možností. Když jsem jako malá holka pozorovala její každodenní pečující rituál, fascinovalo mě to. Její péče nespočívala jenom v nanášení přípravků na pleť, ale roztahovala při tom rty, špulila je, vyvalovala oči a odříkávala některá písmena abecedy nahlas. Když jsem se o padesát let později setkala s metodou face jógy, rozhodla jsem se vyzkoušet ji na sobě.

Poznáme rozdíl mezi izojógou a jógou obličeje?

U Face jógy se jedná o 80 cviků, póz, které se můžou podle potřeby vzájemně kombinovat. Protože znám dobře strukturu kůže, jsou mé cviky podle toho nejen poskládány, ale také je doplňuji například o lymfatickou drenáž. Hlavní rozdíl je ale v tom, že využívám techniky zapojení sfinkterů, tedy kruhové svaloviny, která je přes 70 let vyzkoušená a potvrzená i světovými lékaři.

Tato technika dokázala vyřešit i mnohem horší potíže, než jsou obyčejné vrásky. V neposlední řadě je pro mou izojógu charakteristické to, že se zabývám fascií. Mám přímo sestavený obličejový program, který provádím s klientkou osobně, a výsledek je viditelný prakticky ihned. Záleží samozřejmě, z jakého vycházíme stavu obličeje.

Musím jít do kurzu, nebo to zvládnu doma podle nějaké předlohy?

Nabízím klientkám osobní konzultaci. A pokud nejsou z Prahy, můžou se se mnou potkat i online. Zanalyzuji jejich obličej a podle konkrétního stavu doporučím, jak začít. Po nějaké době, kdy již na obličeji vidí změnu, máme opět konzultaci a zaměříme se na další část nebo konkrétní svaly.

Jak probíhá trénink svalů? 

I tady platí, že méně je více, a tak se cvičení svalů obličeje v začátku nesmí přehánět. Hlavní a nejdůležitější je dělat cvik správně. Mám program Celkové tonizace, který jsem připravila online. Je to předloha, kterou zvládnete doma a nemusíte nikam chodit.

Většina klientek začíná sama bez konzultace právě s tímto programem. Další program, který jsem připravila, je zaměřený na oči a také ho zvládnete doma sama. Videa jasně vysvětlují provedení cviků a než se je naučíte, cvičíte je se mnou.

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v K&W 09-10.2020

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *