Depigmentace pleti

„S problémem tmavých pigmentových skvrn se v podzimních měsících setkáváme pravidelně každý rok. Bronzová barva pokožky je stále ještě trendy, a tak po slunných měsících sčítáme následky. Příčina přecitlivělosti pokožky na sluneční záření, která se projevuje zmnožením kožního pigmentu, může být různá. Užívání léků včetně hormonální antikoncepce, hormonální poruchy v těhotenství či menopauze, metabolická onemocnění, genetická predispozice mohou způsobit nevyvážené fyziologické pochody a nepravidelnou kumulaci pigmentu,“ říká Alena Kimlová, hlavní kosmetička a školitelka GERnétic.

Příčinou hnědých skvrn (setkáváme se s nimi hlavně na krku kolem uší) může být i aplikace parfémů obsahujících některé aromatické oleje, pozor na parfémy např. s bergamotem či listerou! I ty mohou být příčinou tmavých fleků. V letních měsících je vhodnější parfémy aplikovat na místa, která nejsou slunečnímu záření vystavena. Problém může spočívat také v nadměrném vystavování se slunečním paprskům bez odpovídající ochrany přípravky s UV filtrem. Určitou roli hraje i věk, neboť s postupujícím věkem pokožka mnohem pomaleji regeneruje a také pomaleji eliminuje následky slunečního záření.

Pokud jste tedy během léta pigmentové skvrny na pokožce nasbírali, je třeba se intenzivně věnovat jejímu barevnému sjednocení. Základ péče musí tvořit hodnotná výživa pokožky, která umožní vyvážení fyziologických funkcí. To znamená, že kvalitní noční krém je zcela nezbytný. Vyzkoušejte přípravek Synchro, dámy 50+ pak raději Cytobi. Sofistikovaný komplex vitaminů, minerálů, aminokyselin a peptidů bude stimulovat přirozené buněčné funkce a pomůže proces barevného vyrovnání pokožky nastartovat. Pak je důležité vybrat přípravek, který bude působit cíleně na speciální kožní buňky produkující kožní barvivo melanin a částečně tlumit jejich funkci.

Výborné zkušenosti jsou s depigmentačními přípravky kosmetiky GERnétic. Crème Éclaircissante je vhodný pro řešení větších pigmentových map a Sérum Dépigmentant je vhodnější k řešení drobných pigmentových flíčků. Oba přípravky svými aktivními látkami tlumí produkci kožního barviva a mají velmi jemný slupovací efekt.

To znamená, že ze samého povrchu pokožky odstraní nejvíce pigmentované buňky a tím pokožku rychle prosvětlí a projasní. Crème Éclaircissante má navíc příjemný hydratační efekt, pleť je po jeho aplikaci krásně vláčná a svěží. Odstranění pigmentových skvrn prospějí i speciální salonní kúry, které jsou na zesvětlení cílené. Kosmetička GERnétic má k dispozici účinnější přípravky, kterými urychlí proces barevného vyvážení pokožky.

„Odstraňování pigmentových skvrn je tak trochu běh na dlouhou trať. Musíme se obrnit trpělivostí a připravit se na každodenní péči o pleť. První efekty můžeme pozorovat již během 14 dnů, ale celkové barevné vyrovnání je otázkou několika týdnů pravidelné aplikace vybraných produktů,“ upozorňuje Alena Kimlová.

Vytoužené zlepšení je pak třeba udržovat a o pleť se následně dobře starat. Používat kvalitní ochranné krémy, nevystavovat pokožku slunečním paprskům. Pigmentovou skvrnu je vhodné zakrývat korekční tyčinkou, kterou vybíráme podle barvy své pleti a podle intenzity pigmentových skvrn.

Lokálně skvrnu překryjeme, korektor necháme chvilku zaschnout a pak použijeme na celý obličej tónovací krém nebo make-up. Překrývání pigmentových skvrn je velmi náročné, většinou překrytí nevydrží celý den a musíme make-up občas opravit.

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v K&W 09-10.2020

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *