Do království žen muži nesmějí

Každá žena potřebuje čas od času prostor pro sebe. Chvíle, kdy chce relaxovat, zapomenout na líčidla a vysoké podpatky a věnovat se výlučně sobě a svému zdraví. Právě tato myšlenka dala vzniknout projektu la pura, kombinaci lifestylového hotelu a středisku zdraví určenému výhradně pro ženy.

Kdybyste dostala otázku, zda se v Rakousku nachází hotel pouze pro ženy, asi byste odpověděla, že ne. A bylo by to špatně! V městečku Gars am Kamp, v regionu Waldviertel, přibližně hodinu autem od Vídně, totiž takový existuje: la pura women’s health resort.

Toto středisko ženského zdraví je součástí rakouské skupiny Vamed Vitality World a jedná se o první ženský hotel v Rakousku určený výhradně ženám.

Středisko nabízí na jednom místě vše, co žádá každá žena, která se chce cítit krásná, zdravá a vitální. K dispozici je wellness centrum o rozloze 2 100 m² s krytým bazénem, fitness centrem s každodenními fitness programy a gurmánská restaurace. Ženy můžou využít širokou škálu zkrášlovacích procedur a masáží nebo speciálních programů, jako je body styling, pilates, proti celulitidě, spalování tuku a redukce váhy. Nechybí ani aqua fitness v bazénu. Resort nabízí zevrubný přístup k ženskému zdraví a koncentruje se na krásu, cvičení a výživu. Využívá přitom nejnovější poznatky genderové medicíny.

Proč mají muži vstup zakázán?

Pro klientky je zde připraveno 83 pokojů a apartmánů. Můžou si zde užít trochu času o samotě, bez partnerů, rodiny a povinností, s příjemnou konverzací s podobně naladěnými dámami a s pocitem, že jsou zde plně chápány jako ženy. La pura se vědomě snaží odlišit od přísných režimů ve strohém prostředí: atmosféra centra je prosluněná a vřelá, přivítání je osobní a architektura, která integruje kouzlo starého světa a moderní doby, nabízí mnoho příležitostí pro odpočinek.

A proč je středisko, kromě personálu, uzavřeno mužům? Důvody jsou praktické a logické. Pokud chce žena relaxovat nebo se zotavuje z chirurgického zákroku, pak nepotřebuje – a ani nechce mít – „mužské obecenstvo“. Naopak se chce soustředit sama na sebe. V prostorách hotelu i hotelové restaurace tak potkáte nenalíčené ženy v bílých županech, které si jen tak odskočily z wellness a léčebných procedur.

A jestliže se žena na několik dní bez mužského doprovodu opravdu neobejde, je v blízkém okolí hotelu la pura připraveno několik dalších hotelů a penzionů, kde se může její partner ubytovat.

Wellness víkend i zdravotní pobyt

Program je sestaven tak, aby odpovídal individuálním potřebám každé ženy, a je citlivě podporován specialisty centra. Kombinaci maximální útulnosti a dokonalého servisu ocení jak ženy, které si tady chtějí užít prodloužený dámský wellness víkend, tak ty, které zdejší pobyt spojují se zákrokem estetické medicíny nebo s redukční kúrou. Potkáme zde matky s dospělými dcerami nebo třeba kamarádky, které si chtějí odpočinout bez svých partnerů. Některé stálé klientky sem jezdí trávit Silvestr.

Zdejší spa nabízí vnitřní bazén, vonnou saunu s hudbou a světelnými efekty, solnou parní lázeň, koupel rasul, finskou saunu, infračervenou kabinu, tepidarium, klidové a relaxační místnosti, vytápěná lehátka nebo inscenované saunové ceremoniály.

K dispozici je 150 m2 fitness areálu vybaveného posilovacími stroji a nejnovějšími přístroji na sledování srdeční činnosti. Kdo dává přednost pohybu venku, ocení vyznačené běžecké, turistické a walking trasy i možnost půjčit si kolo.

Pro klientky jsou připraveny preventivní a regenerační balíčky: detoxikační – očištění, nalezení vnitřní a vnější rovnováhy, regenerace páteře a kloubů – zlepšení pohyblivosti, natural beauty – regenerace pleti, aktivní program – podpora kardiovaskulárního systému, mentální balance – profesionální uvolňovací metody jako prevence syndromu vyhoření a depresí.

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v K&W 09-10.2017…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *