Jak pečovat o pokožku namáhanou nošením roušky

„Nošení roušky je nepříjemné, zvláště, pokud ji musíme mít na obličeji delší dobu. Šňůrky kloužou, gumičky tlačí uši, potí se brýle. Všichni vypadáme tak trochu jako UFO, nepoznáváme se navzájem. Rouška dokonce ovlivňuje i naši psychiku, ale někdy, díkybohu, vyvolává i úsměvy na tváři. Roušky vyrobené doma jsou šité z látek s různými motivy, které nás občas pobaví. A to je prima. Každý úsměv v této době je důležitý, říká Alena Kimlová, hlavní firemní kosmetička GERnétic a dodává: „A jak ovlivňuje tato doba naši pokožku? Ta samozřejmě také trpí.“

Pokožka trpí stresem, který každý z nás určitě v této době občas prožívá. Při stresu, díky jiným chemickým pochodům v těle, pokožka rychle přichází především o minerální látky a stopové prvky. Pleť ztrácí na svěžesti, vitalitě, je povadlá. Rychleji se tvoří nové vrásky, ty stávající se prohlubují. Pokožka se pomaleji brání volným radikálům, které na ni nepříznivě působí.

Dodejte pleti aktivní látky z mořských řas 

Je třeba okamžitě dodat potřebné látky, abychom nevítaným změnám zabránily. Skvělým pomocníkem nám jsou v tomto případě přípravky, které dané minerály a stopové prvky obsahují. Aplikujte dvakrát týdně krémovou masku Masque Marin. Oživující a vitalizační maska je přímo určená na tento typ pleti. Dodává velké množství minerálních i stopových prvků, které byly získány z mořských řas, a proto se dobře a rychle vstřebávají a pleť je velmi vítá. Masku nechte působit 20 minut. Oživení je okamžité.

Čištění pleti ráno i večer je základem péče

Pleť schovaná pod roušku se hodně potí, špatně dýchá, má nedostatek kyslíku, fyziologické pochody se zpomalují. Póry se mnohem snadněji ucpávají. Čištění pleti je proto důležité provádět ráno a večer opravdu důsledně. Opět můžeme využít přípravek s minerály – hloubkově čisticí gel Nettoyant Gommant Marin. Přípravek aplikujeme na navlhčenou pokožku, krouživými pohyby rozmýváme. Abychom získali z tohoto produktu opravdu maximum, je důležité nechat ho na pokožce působit alespoň 3 minuty. Pak dobře opláchnout vodou, pleť osušit a tonizovat (Fibro nebo Sebo Ger). Ráno, po očištění, je vhodné ošetřit pleť zpevňujícím krémem Ger Lift. Rychle se vstřebává, minerální látky, opět získané z mořských surovin, díky peptidům pronikají do hlubších vrstev kůže a udržují její hustotu a objem. Péči doplníme denním krémem Base De Jour Marine, který pleť zklidňuje a efektivně působí proti volným radikálům. Večer, opět po důkladném očištění pleti, naneste kvalitní výživný krém Synchro nebo Cytobi doplní další potřebné látky k udržení dobrého stavu pokožky. Během noci jsou regenerační látky lépe vstřebávány, pokožka vydechne a regeneruje. Dokonalé účinky přípravků vám přinesou příjemný komfort, zabrání předčasnému stárnutí, jemná vůně povzbudí smysly a potěší duši.

Péče o aknetickou pleť pod rouškou

Zvláštní péči si zaslouží pokožka, která bojuje s projevy akné. Zde platí pravidlo: čistit, čistit, čistit! A to nejen ráno a večer. Klidně i během dne doma, kdy máte možnost roušku z obličeje sundat. Z pokožky je třeba odstranit pot, který by pleť mohl dráždit, bakteriím způsobujícím záněty by změněný ekosystém kůže umožnil rychleji se množit. Problém akné by se mohl rychle zhoršit. Dermatologické mýdlo Derma a tonikum Sebo Ger odstraní nečistoty, pot, uvolní póry, dezinfikuje. Vhodné je i častěji aplikovat masku Immuno, která zklidní záněty, pročistí póry do hloubky a působí i adstringentním efektem. Krémy na den volte s lehkou strukturou, aby pokožka nebyla zatěžována mastným filmem. Mastný povrch na pleti by nepřispěl ani k dobrému komfortu při nasazení roušky. Vhodné je Synchro 2000 nebo Crème Spéciale Peaux Mixtes Et Grasses (pokud se pokožka hodně mastí). Večer pleti prospěje směs krémů Immuno a Synchro (v poměru 1:1).

V případě, že si nebudete vědět rady, jak o pokožku pečovat, kontaktujte telefonicky nebo e-mailem svoji kosmetičku,“ doporučuje Ing. Andrea Trčková, výkonná ředitelka LK SERVIS/GERnétic a pokračuje: „Jistě vám ráda poradí optimální kombinaci produktů a případně potřebné produkty do domácí péče zajistí (pokud je to možné, využíváme služeb kurýrních firem). Protože v současné době nemůžeme poskytovat kosmetickou péči v salonech, snažíme se přinášet rady a doporučení pro domácí péči na sociálních sítích a také na našich webových stránkách www.gernetic.cz. Máme zde k dispozici také bezplatnou on-line kosmetickou poradnu a dermatologickou poradnu lékařky. V současné době jsme zaznamenali zvýšený zájem a pokud to zvládneme, pomohou naši odborníci s radami pro domácí péči o pokožku nebo doporučí návštěvu lékaře.“

Nošení roušek je v současné době nezbytnou nutností, abychom ochránili sebe i své spoluobčany. Ale nezapomeňte, roušku nebudeme nosit věčně.

Zdroj: Kosmetika GERnétic, www.gernetic.cz


DERMA – dermatologické mýdlo s antibakteriálním a antiseptickým účinkem lze využít i k dezinfekci rukou. Má ochranný okyselující účinek na pokožku, pozitivně reguluje kožní ekosystém.

Základ receptury tohoto produktu pochází z přípravku na mytí rukou lékařů před operací.  Derma má lehký vysušující charakter. Doporučujeme po omytí rukou nanést zklidňující a antiseptický krém MANNO.

 

Regenerační a výživný krém SYNCHRO aplikujte také na chodidla. Mechanickou cestou povzbudíte proudění tělesné energie, vyvoláte libé pocity a tím produkci dopaminu do krve. A o krému Synchro víme, že napomáhá celý organismus harmonizovat. To vše má velmi povzbuzující charakter.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *