Jak si namíchat vlastní Provence

„Kdo se v Aix narodí, je navždy ztracený, a nic víc vás už v životě nemůže oslovit,“ prohlásil o svém rodišti malíř Paul Cézanne. Závislost můžete snadno získat i na zdejší opojné vůně.

Vydejme se spolu s tvůrkyní prvních luxusních parfémů „made in Provence“ Magali Fleurquin-Bonnard na výjimečnou čichovou cestu po jihu Francie.

Na každém rohu Aix-en Provence narazíte na důkaz gurmánského způsobu života. Stejně tak i parfémářský butik Rose et Marius na nároží rue Thiers ve starém městě vypráví svůj působivý příběh. Stačí otevřít dveře a ucítíte jedinečný příběh parfémů Magali Fleurquin-Bonnard, kterou inspirovala krajina jejího dětství. Pro Magali to byla vůně domu její babičky i vzpomínka na vzory keramických dlaždic, na kterých si hrála a které se později staly inspirací pro design jejích výrobků. Magali se rozhodla tyto vzpomínky oživit a v roce 2017 spatřila světlo světa značka Rose et Marius s provensálskými vůněmi i motivy na obalech flakonů a dalších domácích i módních doplňcích.

Vysoká provensálská

Každá vůně Rose et Marius vypráví jedinečný okamžik, třeba jako parfémovaná voda „Ráno v oranžerii“, která evokuje svěžest pomerančového sadu, kde se mísí pronikavá vůně pomerančových květů se svěžestí citrusové kůry, pomerančem a bergamotem ze Sicílie, to vše uhlazené sametově jemnou vanilkou z Madagaskaru. „Jemná vůně, která charakterizuje svěžest, odvahu a živost,“ říká její tvůrkyně, která vyzařuje podobný elán.

V závoji této toaletní vody se cítíte jako ve sluneční lázni i uprostřed pošmourného podzimního rána. Se smyslem pro detail a kvalitu, který získala letitou zkušeností v luxusním světě takových značek jako Piaget, Kenzo a Christian Lacroix, chtěla vytvořit prestižní parfémářskou značku s použitím nejlepších materiálů „Haute Parfumerie“. „Při navrhování Rose a Marius jsme nikdy nedělali kompromis s kvalitou a původem našich surovin a vždy jsme vybírali základní suroviny, jaké se používají jen pro značkové parfémy. Proto naše ručně vyráběné výrobky vznikaly ve spolupráci s nejlepšími odborníky z kolébky parfémářství v Grasse,“ vysvětluje.

Vůně na každý den

Každá vůně Rose et Marius líčí jedinečný okamžik provensálského umění žít. „Při cestování po světě jsem zjistila, že image Provensálska prezentují značky zaměřené spíše na masový trh. Proto jsem chtěla dělat parfémy, které vyprávějí o francouzských hodnotách a výjimečných výrobcích talentovaných řemeslníků. A tak přišly na svět dřevité, kořeněné, květinové, aromatické i citrusové vůně v luxusním flakónu s ikonickým motivem dlaždic – symbolem Rose a Marius.

Jejich názvy hovoří za vše, například toaletní voda „Un Déjeuner Sous La Tonnelle“ (Oběd v altánu). Ucítíte sklenku růžového vína se zralými jahodami, vůni sladkých květin i štiplavou vůni suchého dřeva – ylang ylang, pačuli, růžových bobulí, santalového dřeva a bílého cedrového dřeva. A pak si můžete dát siestu – „Une Sieste Dans La Bastide Ensoleillée“, parfémovanou vodu s omamnou a silnou vůní a orientálními, dřevitými akordy, které tvoří pačuli, zelená mandarinka, fenykl, citron a bazalka, která vypráví o odpočinku za slunečného odpoledne. Novinka „Rendez vous avec Cézanne“ nabízí čichovou procházku s malířem po jeho oblíbené hoře Sainte Victoire, s dřevitými tóny cedru, oud, santalu, slaměnky a divokých bylin.

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v K&W 11-12.2020

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *