Jako filmová hvězda!

Nemyslela jsem si, že si vyrazím do jednoho z nejstarších a nejkrásnějších hotelů Monaka, do hotelu Metropole. Do vlajkové lodi zdejšího luxusního stylu života mě přilákal příslib oblíbených ošetření filmových hvězd ve zdejším SPA Metropole by Givenchy. Alespoň jednou za život!

Hotel Metropole, palác v elegantním stylu Belle Epoque a jedna z nejprestižnějších adres Monaka nedaleko slavného kasina, si drží zvláštní postavení díky své bohaté historii i unikátní atmosféře.

Zažijete tu staromódní kouzlo minulosti v nenuceném souladu s moderním designem. „Být sama sebou“, v tom se podle zakladatele značky Huberta Givenchy skrývá tajemství elegance.

Pedikúra s čokoládou

V duchu této filozofie vstoupíte do vzdušného elegantního prostoru zdejšího SPA v minimalistickém černobílém ladění, kterému vdechl svůj styl známý pařížský architekt Didier Gomez. Na lázeňské zážitkové ošetření vás nejdříve připraví výběr vůně s olfaktickým testem vašich preferencí.

Potom mě moje průvodkyně na cestě do harmonie ušlechtilých požitků zahalila do oblaku elegantní Néroli Originel. Vůně je inspirovaná šaty, které nosila Givenchyho múza Audrey Hepburn. Voňavý kapesníček mi vložila do náprsní kapsy županu.

A pak už podél virtuální zelené oázy promítané po stěnách chodby procházím v očekávání příslibu ojedinělé zkušenosti – pedikúry hvězd. Originální proceduru, kterou vytvořil virtuos mezi pedikéry Bastien Gonzales, nabízí jen několik nejluxusnějších hotelů na světě. Jedinečná koncepce se zakládá na synergii mezi lékařskou péčí, přirozenou krásou a wellness.

Když jsem přišla, měla jsem unavené nohy s několika mozoly a pocit, že bych je nejraději strčila do kbelíku s ledovou vodou. Jakmile se dal pedikér Gaspard do práce, únava se začala rozplývat v nenávratnu, stejně jako čokoláda a čerstvé maliny na jazyku, které mi nabídl pro labužnické navýšení komfortu.

Návrat ke klasice

Co dělá tuto slavnou pedikúru tak zvláštní? Především je to suché ošetření bez použití vody, které umožňuje přesnější pohled na problémové oblasti tak, aby pedikér mohl přizpůsobit péči problematickým zónám chodidel. „Pokud chodidla předem namočíme, ztratíme v navlhčené kůži přehled o problémech,“ vysvětluje Gaspard. Řekl mi také, že moje kůže je zdravá, ale nehty dost poškozené a vysušené permanentním lakem. „To je to nejhorší řešení pro nehty, protože vůbec nemůžou dýchat a ztrácejí tak svůj zdravý půvab.“

Dalším tajemstvím cílené péče je návrat ke klasice: ošetření skalpelem. „Suché ošetření elektrickou bruskou příliš zahřívá kůži, a chodidla se tak brání ztvrdnutím,“ vysvětluje odborník.

Po mistrovském tvarování nehtů a kůžiček, jako když sochař modeluje, následuje nehtový perleťový peeling a leštění kamzičí kůží ve stylu P-shine. Po padesáti minutách intenzivní a přesné péče následuje deset minut masáže s výživnými oleji. Nehty jsou krásně zdravé a lesklé jako perličky, mozoly zmizely. Dokonce si už nemyslím, že by s lakem vypadaly lépe. „To máte pravdu, nechte nehtíky odpočinout a vyniknout jejich přirozené kráse. Ta zdobí víc než nejkrásnější lak,“ usmívá se při mém odchodu Gaspard.

Cesta do chladivé říše

Příslib nezapomenutelného okamžiku pokračuje i při ošetření tváře, které také nabízí personalizované rituály kombinující účinnost i smyslové potěšení. Novinkou letošní sezony je exkluzivní péče založená na principu kryoterapie. Tuto specialitu si velmi oblíbila třeba Gwyneth Paltrow.

Čekala mě tedy cesta do říše chladivého relaxu. Princip je ale vlastně jednoduchý: kosmetička mně přesnými pohyby a s použitím řady proti stárnutí Intemporel, která pomáhá bojovat proti únavě a prvním známkám stárnutí, masíruje obličej hluboce podchlazenými válečky obličej. Výsledek je neuvěřitelně uvolňující, rysy se vyhladily.

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v K&W 11-12.2018

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *