„K tělu mám vlídný přístup“

Nikdy neměla ambice stát se hvězdou, její písně ale útočily na přední příčky hitparád. A nejen to: dnes se hrají i u táboráků, což je pro každého umělce velká pocta.

Lenka Filipová je výjimečnou osobností české populární hudby, která se významně podílí i na popularizaci vážné hudby.

Se zpěvačkou a kytaristkou jsme hovořili nejenom o její nové desce Oppidum, která vyšla koncem loňského roku a k níž letos vyjede na OPPIDUM Tour, ale také o jejím vztahu ke kosmetice.

Které z kosmetických ošetření si nejvíc užijete: návštěvu kadeřnictví, nebo kosmetického salonu?

Jednoznačně kosmetiku. Daleko více si při kosmetickém ošetření zarelaxuji, vypnu hlavu a uvolním se. Při návštěvě kadeřnictví jsem víc ve střehu.

Pamatujete se na své setkání s profesionální kosmetikou? Kdy jste byla na prvním kosmetickém ošetření?

Vždycky jsem dávala přednost výběru dobré kosmetiky a věnovala jsem se domácí péči, na to jsem byla už od mládí velmi pečlivá. Své první kosmetické ošetření jsem vyzkoušela poměrně dost pozdě, někdy kolem třiceti, a musím říct, že jsem si ho hned oblíbila.

V čem spočívá vaše domácí péče o pleť?

Řídím se tím, co jsem se naučila i při odborné péči v kosmetickém salonu. Ráda si nechám poradit a snažím se s domácími produkty dosáhnout co nejlepšího výsledku – vyčištění, masku i částečnou masáž obličeje. Masáž si samozřejmě víc užiju v salonu, kde mi ji provádí někdo jiný, a já mohu jen odpočívat.

Které kosmetice dáváte přednost?

Upřednostňuji krémy s vysokým podílem přírodních složek. Už jako studentka jsem se při pobytu ve Francii seznámila s kosmetikou Yves Rocher, kterou jsem používala dlouhou dobu, než jsem přešla na krémy výživnější, které pleť postupem času začala vyžadovat. Nyní jsem si oblíbila španělskou značku Skeyndor, to byl pro mne úplně nový zážitek.

O Skeyndoru jsem slyšela, ale neměla jsem šanci ji vyzkoušet. Teď postupně procházím všemi řadami, které jsou pro moji pleť vhodné, a s kosmetičkou Skeyndor vybíráme a testujeme, co bude mé pleti svědčit. Líbí se mi, že si díky tomu mohu přizpůsobit složení produktů tak, aby vyhovovalo potřebám pleti v daném období, například nyní, když je chladné počasí.

Co z kosmetických pomůcek nikdy nechybí ve vaší kabelce?

Ruce jsou pro mne důležité, proto mám v kabelce vždy krém na ruce. Vedle něj se najde vždy i antibakteriální gel, který je v dnešní době téměř nezbytností. Pak také základní zkrášlovací pomůcky jako pomáda na rty, řasenka, tvářenka a pudr.

Čím se udržujete ve formě – chodíte třeba na masáže nebo cvičíte?

Tělo nijak nemučím velkými sportovními aktivitami. Mám k němu vlídný přístup, občas si zacvičím jógu, mám ráda procházky a chůzi na čerstvém vzduchu. Ráda si jdu zaplavat a doma si zašlapu na rotopedu. Každý den piji dva litry kvalitní vody, to je nezbytnost.

Jaký je váš vztah k estetické medicíně?

Estetická medicína je pro mne něčím, co pomáhá pacientům, kteří utrpěli úraz nebo se narodili s nějakou vadou, kterou může právě estetická medicína napravit. V pojetí zkrášlovacích procedur jsem k estetické medicíně tolerantní. Můj názor je, že nejhezčí je přírodní krása, ale pokud se to s estetickými zákroky nepřežene a je s nimi nakládáno citlivě a někomu to pomůže získat sebevědomí, má své opodstatnění.

Jak ráda trávíte volný čas?

Tím, že opravdu relaxuji. Nemusí to být vždy pasivním způsobem – spánek nebo jídlo. Mám ráda i aktivní odpočinek, výlety, procházky přírodou. Volný čas si užívám i setkáváním s přáteli a dcerou.

Cestujete ráda, nebo se spíš realizujete při údržbě zahrady?

Když můžu, tak spíše cestuji. Ale protože cestuji hodně po koncertech a střídám různá místa, někdy ráda vyrazím i na jedno místo, kde pak třeba zůstanu celé tři dny a tam si užiji dosyta ten pasivní odpočinek. Má to však svá rizika, hlavně tím, že se takové lenošení a dopřávání si místních dobrot projeví na váze a také se pak hůře vracím do pracovního režimu.

Musíte často cvičit hru na kytaru, nebo už jste s ní tak srostlá, že cvičení není nutné?

Hraju každý den. Když nekoncertuji, tak trávím čas s kytarou i doma. Příprava má jinou náplň než přehrávání repertoáru na koncertech. Kontakt s kytarou je každodenní, a asi by mi to i chybělo. Je už mojí součástí.

Jakou hudbu posloucháte doma?

Všehochuť. Pouštím si CD podle chuti a nálady, a pokud se doma něčemu věnuji, uklízím nebo vařím, pustím si televizi s hudebním kanálem a mám hudbu jako podkres.

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v K&W 01-02.2019

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *