Když se lidi smějou, vypadají líp

Její Saxanu znají nejen ti, kteří pamatují premiéru slavného filmu Václava Vorlíčka, ale i všechny generace následující. Dívka na koštěti jakoby nestárne, stejně jako její představitelka Petra Černocká.

Dokonce se nyní, téměř po čtyřiceti letech, objevuje v divadelní verzi příběhu. Za spoustu let, co Petru znám (proto nebudu předstírat vykání), ji z bůhvíjakých důvodů zub času vynechává.

Přiznala jsi, že tě revizoři v tramvaji už nekontrolují. Méně cvičené oko v tobě ovšem seniorku cestující v MHD zdarma neodhalí. Navíc toho stíháš víc než mnohé čtyřicátnice. Kde bereš energii?

Spíš koukám, abych s ní šetřila. Už je to pár let, co jsem svému manželovi oznámila, že už ten náš zájezdový cirkus nebudu manažerovat. Docela mě bavilo povídat si s pořadateli, ale stávalo se, že jsem si něco hned nezapsala, a malér byl na světě. Můj Jiří chybuje minimálně, protože má prostě méně povinností a – nerada připouštím – evidentně i lepší paměť.

Jak dobíjíš baterky?

Jdu si zacvičit. Teď jsem si ještě přidala jógu, takže dvakrát v týdnu mám pocit, že něco pro sebe dělám, a jako bonus jsem si tam taky pořídila pár nových kamarádek. Jsou to, pravda, sličné sedmdesátnice, ale už to, že chodí pravidelně cvičit, něco vypovídá o jejich uvažování a energii. Navíc, když se tam „mučíme“ na karimatkách, je s nimi i sranda. Taky jdu do divadla nebo do kina, vypůjčím si knížku v knihovně, abych nedbala jen o svou fyzickou schránku.

Vloni ses vrátila i ke hraní, vystupuješ ve Studiu DVA ve své životní roli Saxaně. Jak se na prknech, která znamenají svět, cítíš?

Zkraje to byl nervák. Coby „hérečka“ jsem trochu přišla o svoji soukromou komfortní zónu. Najednou jsem byla v šatně s holkami ve věku mé dcery. Ve Studiu DVA jsem si připomněla své semaforské období, což byla opravdu krásná léta. Divadlo má svůj půvab, na který jsem už zapomněla. Je to krása, když celý večer všechny spojuje jen jedno: odvést co nejlepší výkon, pobavit se společně s diváky a užít si zasloužený finální potlesk. Teď a tady.

Natočila jsi se svou dcerou Bárou Vaculíkovou, která vystupuje pod uměleckým jménem Diva Baara, a osmiletou vnučkou Coco dojemně krásný singl Čas Vánoc.

Tu vánoční písničku složila Bára a jsem ráda, že se jí povedla. Už jsem dlouho žebrala o nějaký nápad, kde by se hodilo pochlubit se, že naše Coco taky hezky zpívá. To jsou ty babičky, co si myslí, že jim v rodině roste mimořádný talentovaný zázrak…

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v K&W 03-04.2020

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *