„Kompliment od ženy mě potěší“

Před pár lety moderátorka Zuzana Belohorcová pověsila svou kariéru na hřebík. Stala se manželkou a matkou na plný úvazek a tahle profese ji zcela naplňuje.

Je to už víc než dvacet let, co Zuzana Belohorcová moderovala v televizi erotickou talk-show Peříčko. A přesto si ji dodnes lidé spojují právě s tímto pořadem. Tahle kariéra ale patří minulosti: dnes žije v Miami a plně se věnuje své rodině.

Někde jsem se dočetla, že jste prohlásila, že už se za vámi muži neotáčejí jako za sexy ženou. Tomu opravdu nevěřím…

To je trošku vytržené z kontextu. Řekla jsem, že mě dnes oslovují hlavně jako maminku a chválí moje děti. Když byla dcera malinká, lidé mě zastavovali a říkali, jaká je úžasná. Nejdřív jsem si myslela, když mě oslovili, že mají zájem o mě, ale šlo o Salmu. Přišlo mi to legrační, samozřejmě roky přibývají, co si budeme povídat… Ale v každém věku potěší kompliment od muže, a mě ještě víc od ženy, protože je to upřímné. Žena málokdy pochválí ženu. Zkrátka, teď už nejsem sexy baba, ale sexy máma. To mě těší.

Prozraďte, jak si udržujete krásně štíhlou postavu?

Žiju v teplém klimatu, takže sport je tu každodenní rutina, tady sportuje každý. Je to pro mě úžasné, mě to nakopává. Je to ale taky životosprávou, počasím. Každý den se člověk probudí do krásného slunečného dne, a to je neskutečná energie, která ke sportu nabádá.

Které sportovní aktivitě konkrétně dáváte přednost?

Nedaleko od nás je dobře vybavené fitko, tam chodím a dělám pilates, všechny druhy jógy, turbobox, spinning. Bydlíme kousek od pláže, takže ráno chodím plavat, když ještě všichni spí. A moje nej aktivita, která opravdu funguje, je běhání. Bydleli jsme v domě, který měl čtyřicet sedm poschodí, teď jich máme čtyřicet. Vyběhnu si je každý den, někdy i dvakrát, každých pět poschodí si dám menší pauzu a udělám deset dřepů. To je aktivita, která zabírá na moje tělo, zadek, stehna… Nikdy nejezdím výtahem. Když to člověk dělá často, není udržení postavy tak náročné.

Co děláte jinak pro své zdraví? Chodíte třeba pravidelně na masáže?

Základem je zdravá životospráva. Vybíráme si, co jíme, z čeho vařím, dávám přednost bioproduktům, jíme hodně ovoce. Masáže moc nemusím, ani saunu, jsem ale pořád na čerstvém vzduchu, jezdíme na kole, chodíme na procházky.

Žijete v Miami, kde asi nejde vyhnout se slunci. Jak se před ním chráníte?

Samozřejmě se chráníme krémem s vysokým faktorem. Přiznávám, že bych se asi měla opalovat méně, ale mám slunce ráda, také bych měla nosit klobouk… Snažím se všechno dělat přirozeně a s mírou.

Dopřáváte si často kosmetické ošetření, nebo o sebe spíš pečujete doma?

Chodím na kosmetické ošetření pravidelně a pečuju o sebe i doma, mám velkou zásobu kosmetiky z Phyrisu, kterou miluju. Pravidelně si čistím pleť, hodně hydratuju. A velká vlhkost, která tu panuje, je pro pokožku vynikající.

Vzpomenete si na své první setkání s profesionální kosmetikou?

Ano, pamatuju si to, kosmetička se mě ptala, jakou kosmetiku používám, a když jsem jí řekla, že dětský olejíček a na čištění Alpu, lomila rukama. Dnes už je to samozřejmě jinak, o pleť se dobře starám a na ošetření si chodím spíš oddechnout.

Můžete prozradit, jak se staráte o své vlasy?

Trefila jsem na výbornou vlasovou kosmetiku s vitaminy. Nedostala jsem bohužel do vínku krásné husté vlasy jako moje sestry. Tak jsem to vyřešila krátkým účesem. Prohrábnu je a jdu.

Jakou módu máte ráda?

Jednoduché věci, ve kterých se cítím příjemně. Můj šatník se v Miami velmi změnil. Dnes ho tvoří volné šaty, plavky, šortky, tenisky, legíny, tílko. Už to nejsou lodičky a elegantní oblečení, které jsem vynášela v Praze, když jsem moderovala nebo pracovala jako reportérka. A mám ráda kvalitní obuv, protože nohy nás nosí. Miluju barvy, ale když přijedu na Slovensko, tak se mi někdy zdá, že je to trochu moc.

Líčíte se každý den, nebo jenom do společnosti?

Opět velká změna, v Miami se vůbec nelíčím, líbí se mi tahle svoboda. Nic neřeším, tady i kdybyste šla s hrncem na hlavě, tak si toho nikdo nevšimne. Když ale přijedu do Prahy, hned vytáhnu taštičku s malovátky, protože si myslím, že tam bych se líčit měla. A když jdeme s manželem na párty, tak to se samozřejmě také nalíčím.

Jaká je vaše nejoblíbenější relaxace?

Lehnout si na pláž s dobrou knížkou nebo jenom tak ležet a poslouchat šumění oceánu. A nejraději se věnuju dětem, to je pro mě nejvíc.

Jaký je váš vztah k estetické medicíně?

Neodsuzuju ji, když je potřeba, je dobré si nechat pomoct. Po dětech jsem si nechala upravit prsa modelací, byla to moje odměna za kojení. Jsem maximálně spokojená, i když jsem typ, kterému se špatně hojí jizvy. Doktor Kment v Esthé odvedl dobrou práci, i když mě nejdřív přemlouval, abych na operaci nechodila. Vysvětlila jsem mu, že jsem celoročně v plavkách, tak bych chtěla mít hezké poprsí. A jednou jsem si nechala dát botox do čela, protože ho mám vysoké. Jiné zákroky nemám a ani neplánuju. Ale nikdy neříkej nikdy.

Vystudovala jste operní zpěv a hru na klavír; zpíváte ještě někdy profesionálně, nebo už jenom doma dětem?

Když jsem dokončila konzervatoř, měla jsem možnost zpívat ve sboru, ale dala jsem přednost televizi. Působila jsem v různých televizních kanálech, byla to dobrá zkušenosti. Teď zpívám doma dětem. Známí mi doporučují, že bych tady mohla učit děti zpívat a hrát na klavír, ale já se momentálně chci naplno věnovat vlastní rodině.

Čím se v současné době zabýváte? Co vás naplňuje?

Jak už jsem řekla, plně se věnuju rodině, dětem, a také jsme nedávno koupili dům, který budeme pronajímat. Vyzkoušíme, jestli nás to bude bavit. Práce mám dost, každý den vařím, nemám žádné uklízečky, všechno si dělám sama.

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v K&W 07-08.2019

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *