Kosmetika IXYA – síla dermořas a termální vody

Od Aztéků a Mayů až po současnost je spirulina známá jako potrava bohů pro své úžasné vlastnosti. Jedná se mikrořasu zeleno-modré barvy s výjimečným zdrojem bílkovin s vysokou biologickou hodnotou vitaminů, minerálů, aminokyselin a beta-karotenu s neuvěřitelnou antioxidační silou, která je jak regenerační, tak vysoce energizující. IXYA je první kosmetická řada specializovaná na termální mikrořasy. Možná byste se podivili, kdyby vám někdo řekl, že pomocí bakterií, jednobuněčných mikroorganismů či pokud chcete sinic, se vyřeší tři největší témata každé kosmetičky – a to je čištění, hydratace a stárnutí pleti. A přesto je tomu tak. Filippo Polcaro, biochemik společnosti Plants and Nature, spolu s významným světovým vědcem Vicenzem Foglianim, ve spolupráci s jednou z nejstarších Evropských univerzit Federico II. v Neapoli objevil a zkoumal spirulinu, přirozeně se vyskytující v termálních pramenech ostrova Ischia. Výzkumem zjistil, že spirulina z Ischie je 5x silnější než ostatní mikrořasy. Pro mikroorganismy je stěžejní, kde „žijí“. Takže například spirulina z Číny může být levná a dostupná, ale podobně jako houby do sebe „nasaje“ prostředí v němž žije, takže vzhledem ke stavu životního prostředí není do kosmetiky a výživových doplňků optimální.

Řasa spirulina IXYA je vypěstována v termálních vodách parku Castiglione v Casamicciola Terme, čímž se zvyšuje účinnost a sounáležitost mezi řasou a lázněmi. Čistý termální pramen Castiglione vyvěrá z vulkanického podloží o teplotě více než 90 °C a je bohatý na kovy a minerály. Mikrořasy žijící v této vodě do sebe její minerály doslova „nasají“, a to je činí ještě unikátnější. Nazýváme je aktivní termální dermořasy.

Ze všech známých sinic profesor Fogliani a biochemik Polcaro vybrali tři: spirulinu, chlorellu a astaxantinu, a to pro jejich mimořádné vlastnosti.

Spirulina je jednobuněčný organismus modré barvy ve tvaru spirály, je bohatá na bílkoviny, jde o přírodní koncentrát aminokyselin, vitaminů B, C, E a kyseliny listové. Obsahuje fykocyanin a enzym lysin, které mají schopnost zadržet v buňce vodu. Když mluvíme o hydrataci, obecně mluvíme o tvorbě kolagenu. Víte ale, že kolagen se nevytvoří, pokud tělo nemá dostatečné množství aminokyselin? Aminokyseliny přijímáme v potravě, ale kvůli obrovské chemizaci při výrobě potravin a pěstování ovoce a zeleniny se změnilo pH půdy.  Došlo tak k výraznému poklesu minerálů a živin v potravě. Takže již nestačí obrovský kopec zeleninového salátu 2x za den, aby naše tělo přijalo to, co potřebuje. Pokud nepěstujeme doma vlastní zeleninu a ovoce bez chemizace, potřebujeme tyto složky dodat z venku. Ne nadarmo je spirulina nazývaná superpotravinou. Stačí ji konzumovat a naše tělo dostane vše, co potřebuje – kromě gastronomického zážitku. Ale není spirulina jako spirulina. Termální ostrov Ischia je jedinečným místem uprostřed Tyrhénského moře, daleko od průmyslových či zemědělských oblastí s chemizací. Nachází se tu vulkán, který v hloubce země ohřívá podzemní vodu a obohacuje ji o minerály jako hořčík, vápník, mangan, draslík, křemík, měď, železo či zinek. A mikrořasy žijící v této vodě, do sebe „nasají“ její minerální soli.

Druhá dermořase je zelená chlorella. Díky chlorofylu, který obsahuje, dokáže do buňky v kůži dopravit kyslík, čímž jí dodává silné protizánětlivé účinky. Vhodná je při potížích s akné, kuperóze, otocích a tmavých kruzích pod očima. Je ideální pro matnou pleť bez jasu, pokožku podrobenou stresu ze znečištěného životního prostředí a přecitlivělou pleť.

Třetí pomocník je mocná astaxantina, výtažek z řasy Haematococcus Pluvialis, která chrání a posiluje buněčnou stěnu, stimuluje produkci nového kolagenu a je to nejsilnější přírodní antioxidant na světe. Astaxantina má červenou barvu, což je chemická substance, kterou produkuje samotná Haematococcus Pluvialis, když se ocitne bez vody a živin a posiluje tak buněčné stěny.  Astaxantina zabraňuje tvorbě volných radikálů, je to tedy silný pomocník při zpomalení procesů stárnutí.

Tyto tři dermořasy jsou koncentrované v ampulích, které nenahradí váš oblíbený krém, stejně jako tabletka s vitaminy a minerály nenahradí jídlo. Vaše pleť díky ampulím s aktivními dermořasami dostane svou potřebnou dávku živin a vitamínů.

IXYA vytvořila profesionální řadu na použití v salonu i na domácí péči, a právě nyní vstupuje na český a slovenský trh. Aktivní dermořasy jsou obsažené v unikátních sérech a ampulích. Tato z 99 % přírodní kosmetika je vhodným řešením pro hydrataci, čištění a stárnutí pleti. Více informací naleznete na webových stránkách: www.ixya.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *