„Nejvíc mě nabíjí příroda“

Kateřina Brožová je doma na divadelních prknech, ráda ji má kamera filmová i televizní. Dobře se cítí doma se svou dcerou a u koní. A člověk se dobře cítí s ní.

Můžete si vybrat, jestli ji budete sledovat v Modrém kódu, obdivovat její proměny v pořadu Tvoje tvář má známý hlas nebo si zajdete na její domovskou scénu – do Divadla na Vinohradech, kde exceluje v představení Ahoj, krásko! Navzdory nabitému programu si udělala čas na rozhovor pro náš časopis.

Hned zkraje si nemůžu odpustit otázku: Kam si chodíte pro elixír mládí? Prozraďte našim čtenářkám, jak to děláte, že vypadáte tak mladá.

Nechodím nikam. Pořád pracuju a vůbec se nenudím.

Přesto, řekněte, čemu ze své vizáže věnujete největší péči?

Nejvíc měním svou vizáž v divadle nebo před kamerou, tedy v práci. Pokud se týká civilu, tak když mám volno, chci, aby pokožka odpočívala, takže jsem odlíčená. Ale samozřejmě o pleť pečuju.

Kdy jste se začala zajímat o svou vnější krásu? Kdy jste si uvědomila, že máte nějaký potenciál a jde o to, jak s ním naložit?

Asi jako malá holčička, když se o mě začali zajímat kluci. Uvědomovala jsem si sama sebe, hlavně v období dospívání. Víc jsem o sebe pečovala a brala jsem si k srdci rady, které jsem dostávala od svého okolí.

A dnes jste velká kamarádka s kosmetikou? Podle jakého klíče si ji vybíráte?

Dekorativní kosmetiku jsem si oblíbila už v dětství, nejvíc jsem chodila čerpat inspiraci k mamince, protože byla sólistkou baletu Národního divadla. Často mě brala s sebou, takže ke šminkám jsem přičichla už tam. Okukovala jsem maminčiny kostýmy a to prostředí se mi moc líbilo. Když jsem byla dospělejší, tak se lepší kosmetika dala sehnat jenom v Tuzexu. Chodila jsem tam přičichávat k parfémům. Samozřejmě jsem s kosmetikou kamarádka, vždycky mám něco s sebou. Dekorativní kosmetiku používám hodně v divadle, ale v civilu a při různých vystoupeních se docela často líčím sama. A udržovací kosmetiku, jako jsou odličovadla, krémíčky a další, ty si vybírám podle toho, co mi vyhovuje.

Chodíte pravidelně na kosmetické ošetření?

Na kosmetiku nechodím vůbec, byla jsem naposledy asi před třemi lety, bylo to moc příjemné, ale nemohla jsem to zopakovat, protože nemůžu dlouho dopředu kvůli práci nic plánovat. Bydlím mimo Prahu, takže všechno mám s dojížděním. A čas rozděluju mezi práci a dceru. Ale půjdu do sebe a řekla jsem si, že bych to měla změnit a na kosmetiku chodit častěji.

A jaké vlastně bylo vaše první setkání s profesionálním kosmetickým ošetřením? Maminka vám poradila, abyste někam zašla?

U nás se to moc nepěstovalo, maminka nikam moc nechodila, pečovala o sebe doma. Ale já už jako malá jsem malovala holky ve třídě, česala jsem je a barvila, stříhala jsem celou rodinu. Na tyhle věci jsem byla zručná a měla jsem k tomu vztah. Kdysi jsem salon okusila asi jako každý, kdy jsem v pubertě řešila problémy pleti. V té době jsem ze zákroků v Kosmetickém ústavu byla docela v šoku, protože to bolelo. Po čištění pleti jsem odcházela s červeným obličejem, a to se mi vůbec nelíbilo. Ale postupem času, jak k nám přicházely nové trendy, zjistila jsem, že jsou i jiné salony a lepší péče. Chodila jsem ke kosmetičce Marušce, která pracovala s kosmetikou Payot. To bylo ještě dřív, než jsem otěhotněla.

Nezkoušela jste se někdy živit jako modelka?

Když jsem byla v prvním ročníku na DAMU, oslovila mě na ulici dáma, z které se vyklubala kosmetička. Připravovala se na soutěž v dekorativní kosmetice a hledala model. Souhlasila jsem, a tak na mně trénovala. Pak jsme spolu vyjely na mezinárodní soutěž na Kubu a krásně jsme se umístily, byly jsme druhé.

A jak je to s kadeřnicí? K té chodíte s železnou pravidelností?

Chodila jsem pravidelně ke své úžasné Ilonce, s níž jsem se seznámila na soutěži v Havaně, kde soutěžila v účesové tvorbě. V dnešní době kvůli času už ale taky moc nechodím.

Bez jakého kosmetického prostředku byste se na cestách neobešla? Jaký nikdy nechybí ve vaší kabelce?

Nosím docela velké kabelky, takže tam najdu všechno, co potřebuju, a kolikrát i to, co nepotřebuju. Určitě tam vždycky mám nějaký krém, parfém, základní líčení, lak na vlasy…

Co jiného vás baví v péči o zevnějšek: masáže, manikúra, pedikúra?

Vůbec. V životě jsem neměla umělé nehty. Ne že by se mi to nelíbilo, ale nejsem schopná si každé tři týdny na hodinu někam sednout. Přijde mi to jako ztráta času, takže se udržuju, jak se dá, a zjistila jsem, že úplně nejlepší je výživa zevnitř, protože když vám chybí vitaminy, tak vám nepomůže ani sebelepší dekorace.

Dokážete vůbec při svém pracovním tempu někdy úplně vypnout a nechat se druhými hýčkat?

Pro mě by ideální bylo, kdyby mi někdo takovou relaxaci naplánoval, já jsem někam mohla přijít a někdo se o mě postaral. Od hlavy až k patě. To se samozřejmě dá naplánovat, ale pro mě je vždy prioritou práce a soukromí, až pak údržba.

Zajímáte se o novinky estetické medicíny? A už jste nějaké zákroky vyzkoušela?

Líbí se mi ženy udržované. Ale to já jsem taky, protože vím, kam je potřeba zajít – na laser a podobné zákroky udržující pleť mladou a svěží. To mě zajímá víc, než aby mi někdo čistil pleť. Byla jsem na laseru, zkusila jsem plazmaterapii a jiné drobné neinvazivní zákroky, které podporují tvorbu kolagenu. A hlavně jsem díky péči o vnější, ale také vnitřní stav pleti došla nejen k různým potravinovým doplňkům, ale hlavně ke kapslím s kyselinou hyaluronovou GelaVis HA, což je mimo jiné i skvělá kloubní výživa a přispívá ke snížení celkového zánětu v těle. Přípravek mě velmi mě zaujal, takže mu dělám „tvář“.

Co dál děláte pro zdraví a svou štíhlou postavu? Cvičíte?

Trošku cvičím, ale hlavně už léta jezdím s dcerou na koni. Teď mám opravdu málo času, ale snažím si ho vyšetřit, protože mám koně strašně ráda. Je to taky dobrý trénink na tělo, pro mě osobně lepší než v posilovně. A hlavně tím, že bydlím za Prahou, mám hodně pohybu na zahradě, s údržbou domu, se psy, s koňmi…

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v K&W 11-12.2019

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *