Polibte se! Pod jmelím se to ještě smí

Tam to doufejme ještě bude přípustné, aniž by nás považovali za dotěry. MeToo snad dodrží vánoční klid zbraní.

Lijete o vánočních svátcích olovo? Házíte botou? Krájíte jablko? Nebo spíš sledujete v televizi pohádky?

Zvyklosti se z našich domovů pomalu vytrácejí. Jedna se ale drží: líbání pod jmelím. Doufejme, že tento prastarý zvyk nebude vymazán, vždyť má mnohem delší tradici než hollywoodské ateliéry.

První důkazy o polibku pod jmelím pocházejí ze 16. století z Anglie. Prameny ale dokládají, že už v této době to byl zvyk známý a velmi oblíbený, údajně přišel ze skandinávských zemí. Podle pověsti se prý svatý Mikuláš setkal se svou velkou láskou právě pod touto cizopasnou rostlinou. A jeho následovníci si později tento druh polibku rádi osvojili.

Vánoční glajcha

Jmelí se zavěšuje podobně jako glajcha na stavbě, tedy na znamení, že je dokončen vánoční úklid. Pokud ho tam zavěsíte 24. prosince ráno i bez úklidu, bude svou funkci nosiče štěstí určitě také plnit.

Důležitější je způsob, jak ho získáte: musíte ho dostat darem. Při instalaci nezapomeňte, že se nesmí dotýkat země. Zavěšené za stonky ho můžete nechat celý rok, ale pozor! Líbat se pod ním beztrestně je možné pouze o Štědrém dnu. V tento čas smí muž políbit každou ženu, která pod zavěšeným jmelím prochází. A protože máme emancipaci, líbat je povoleno i ženám.

Štědrovečerní manévry

Jmelí je zavěšeno, takže se může stát, že pod ním budete políbena. Buďte na to připravena, zejména očekáváte-li polibek od milované osoby. Možná jste to s úklidem a přípravou vánočního pohoštění opravdu trochu přehnala a svou očistu jste z časových důvodů už nestihla. To ale nesmí nikdo z hostů poznat. Vzhůru do koupelny, tady se můžete rychle změnit ve velmi přitažlivou bytost. Vyžaduje to pár základních a rychlých kroků.

Na dlouhou relaxační koupel už není čas, ale dobře poslouží i sprcha. Pokožku promažeme olejem nebo tělovým mlékem. Vlastně tím tělu dopřejeme malou masáž a hned se cítíme lépe.

Jestliže jste nestihla zajít do kadeřnictví ani si vlasy umýt, aplikujte si do nich suchý šampon. Potom trochu tužidla a laku – a hle, účes je na světě! Ještě si na svá oblíbená místa (a hlavně tam, kde pulzuje krev) kápneme trochu svého oblíbeného parfému.

Pokračujeme směrem dolů: než se pustíme do líčení, vypucujeme řádně chrup, aby byl náš polibek opravdu voňavý. Na obličej použijeme některou z ampulek slibující okamžité vymazání všech známek únavy. A opravdu, pleť se rozzářila! Případné kruhy pod očima ještě zakamuflujeme korektorem, navrch trochu „nahého“ líčení – s tímhle obličejem už můžeme uvítat každou návštěvu. A přijít může i Ježíšek.

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v K&W 11-12.2018

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *