Pro krásnou postavu a svěžího ducha

Moderní fitka nabízejí zájemcům nejen formování postavy, ale postarají se o všechno, co souvisí s dobrou kondicí. Přesně takové služby má v nabídce pražské studio Haniel by Dana.

Haniel Centrum je zaměřeno na tvarování postavy s využitím moderních technologií. O tom, co všechno nabízí, jsme si povídali s jeho majitelkou Danou Budníkovou.

Co vás vedlo k otevření studia vybaveného moderními cvičebními přístroji?

Vzniklo před šesti lety tak, že jsem sama hledala něco na formování postavy. Na jedné výstavě jsem narazila na stánek Wellness profi, uviděla přístroj VacuShape a protože mám ráda moderní technologie, bylo rozhodnuto. Nejdříve jsem kvůli němu jezdila na Kladno a zjistila jsem, že to funguje: už po jedné návštěvě jsem lépe dopnula kalhoty. Bylo mi jasné, že jde v první řadě o efekt odvodnění, ale ta metoda mi byla sympatická. Tak jsem si pořídila první VacuShape, v současné době mám čtyři.

Jaký je princip přístroje?

VacuShape funguje jako běžný běžecký pás, ale vylepšením je, že člověk je od pasu dolů uzavřený v podtlakové komoře. Při chůzi se dokonale prokrví problémové partie, což je ještě podpořeno střídáním řízeného podtlaku.

Jak dlouho cvičení trvá?

Třicet minut, což má i psychologický důvod: je to doba, kterou jsou dnes lidé ochotní věnovat sportu. Bonusem je sledování filmu nebo seriálu, takže se z cvičení stává příjemná relaxace, která neomrzí. Spousta klientek si k nám chodí takto odpočinout. Velkou výhodou je, že se po cvičení ve VacuShapu dobře cítíte. Když do něho jdu ráno, nastartuju se na celý den, zatímco po jiných aktivitách se cítím unavená. A nebolí mě svaly, protože je přístroj zahřívá.

V jakém časovém odstupu by měl člověk cvičení absolvovat?

Pokud chcete, aby výsledek byl brzy znát, tak se první tři týdny doporučuje chodit třikrát týdně. Záleží na tom, jaký máte cíl, ale podstatné je nepolevovat. Je důležité se domluvit s obsluhou, aby vám střídala programy, protože tělo se snadno adaptuje.

Co je to za programy?

Programy mají různý podtlak, různou intenzitu – může být konstantní, nebo se střídat. Když je člověk v dobré kondici, tak se dává co největší podtlak, aby se tělo důkladně stimulovalo. Celou dobu se musí organismus udržet v optimální tepové frekvenci dané věkem klienta, kterou si sám na displeji sleduje. Cvičení je dobré doplnit Rolletikem, což je mechanická stimulace, při níž se tělo zahřeje už před vstupem do VacuShapu. A končit může pěti minutami na vibrační plošině Dream Healter podporující odbourávání tuků a toxinů.

Kdy se objeví první viditelné výsledky?

Podle studií je to optimálně patnáct návštěv, kdy uvidíte úbytky hlavně v centimetrech a často klientka může mít o jedno číslo menší velikost. A sníží se vrstva viscerálního tuku, což potvrdí počáteční a závěrečné měření přístrojem In Body.

Vidím, že vaše studio je vybaveno spoustou dalších pomůcek. K čemu slouží?

K formování postavy, hlavně k intenzivnímu spalování tuků na břiše, tu máme Better Belly a novější Active Belly. První funguje na bázi infračerveného záření, takže prohřívá tukové buňky až pět centimetrů pod povrchem kůže. Druhý přístroj působí střídavým tlakem. Ideální je oba pásy střídat a kombinovat je s kardiovaskulárním tréninkem na crossovém trenažéru.

Při tak náročném cvičení je určitě nutné pracovat i s lymfatickým systémem?

Je to tak, proto máme v centru Haniel Lymphastim, tedy populární lymfodrenážní nohavice, které simulují ruční lymfodrenážní masáž vzduchem napouštěnými komorami. Podle zvoleného programu se jimi řeší například celulitida, obezita, detoxikace, ale slouží také jako prevence křečových žil. Těmi je dobré cvičení ve VacuShapu nebo s Better a Active Belly zakončit, aby se zplodiny dostaly z těla. Také je velmi důležité dodržovat pitný režim a správně se stravovat.

Radíte klientkám také s výživou?

Ano, máme výživové poradenství, protože naší snahou je nabízet všechno pro to, aby získaly a udržely si dobrou kondici. Mimo to máme v nabídce potravinové doplňky a nápoje, mnohé z nich si sami mícháme podle receptur z čistých esencí. A v neposlední řadě si u nás můžou dopřát anti-age péči.

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v K&W 09-10.2018

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *