Proč dát přednost přírodní kosmetice? Odpověď najdete na Festivalu Evolution

Přemýšlíte nad tím, jaké potraviny si kupujete, čtete pečlivě etikety, ale na složení kosmetických produktů nehledíte? Je nejvyšší čas to změnit. Proč bychom měli přemýšlet nad tím, co si nanášíme na kůži, se dozvíte na Festivalu Evolution. Ten se bude konat o víkendu 22. – 24. března na Výstavišti v Praze Holešovicích.

Tak schválně, kolik denně použijete kosmetických přípravků? A kolik z těchto přípravků je čistě přírodních? Proč na tom tolik záleží? Výzkumy ukázaly, že to, co si nanášíme na kůži, nehty a vlasy se z 60 % vstřebává do těla a dále pak do krevního oběhu. A to, co tělo neumí zpracovat, se v něm usadí. Bohužel toto neplatí jen pro kosmetiku, ale také pro prací prostředky a zejména potom aviváže. Používáte – li „klasickou“ kosmetiku, dostáváte do těla i složky, které tělu rozhodně nejsou prospěšné. I když je toto množství minimální, tak vzhledem k objemu používaných produktů každý den už se to tak zanedbatelné nezdá.

To je snad dostatečně pádný důvod, proč se zamyslet nad tím, co používat. A navíc  – používání kosmetických výrobků v bio kvalitě má nejen příznivý vliv na naši pokožku, ale rovněž také na životní prostředí.

Znáte metodu No Poo?

Na Festivalu Evolution najdete nejširší výběr přírodní a bio kosmetiky, ale také mnoho zajímavých přednášek. Jednu z nich si připravila i blogerka, hair stylistka a průvodkyně přírodní krásou Hana Moneam, která promluví o tzv. metodě No poo. „Kdo chce úplně a zcela vynechat chemii a baví ho hravost, kreativita, zkoumání a tak trochu i přemýšlení, určitě rád sáhne po metodě No poo, což je krásná slovní hříčka, která vznikla z anglického No (bez) shampoo (šamponu).

Tato metoda není nijak zvlášť složitá, ale není ani úplně jednoduchá. Potřebujete chápat principy péče o vlasy a pokožku a respektovat je,“ říká Hana, která přivádí ženy zpět k jejich podstatě, přirozené barvě a struktuře vlasů, a také k sebepoznání a sebelásce.

Bylinky jako pomocníci ke kráse

A samozřejmě nemůže chybět ani téma bylinek. Aneta Benediktová si připravila pro návštěvníky přednášky na téma Jarní hubnutí s bylinkami a Jaké byliny si na jaře naše tělo žádá, ve které se zaměří na jarní očistu.  Workshop spojený s přednáškou na téma Bylinky pro ženy zase chystá Hana Jánská.

„Budeme si povídat o bylinkách vhodných pro ženy. Zjistíme, jaké bylinky mohou být nápomocné při menstruačních potížích, problémech s otěhotněním nebo potížích v menopauze. Projdeme si zkrátka tím naším ženstvím od začátku až do konce a podíváme se na to, jak nám příroda může být v různých situacích nápomocna,“ říká poradkyně přírodní medicíny.

 O Festivalu Evolution

Na festivalu se ale nebude mluvit jen o kosmetice a přírodních produktech. Navštívit zde můžete expozice téměř 450 českých i zahraničních vystavovatelů z pěti oblastí, které spojuje zájem o zdravý životní styl. Konkrétně se jedná o Bio Styl, Zdraví, Eco World, Alternativu a Osobní rozvoj. Kromě výhodných nákupů, které si tady můžete dosyta užít, se nezapomeňte podívat také programovou nabídku.

Během tří dnů se na sedmi pódiích vystřídá okolo 200 vystupujících. Čekají na vás nejen přednášky, ale i semináře, workshopy, tvořivé dílny pro děti, cooking show nebo ukázkové lekce cvičení či meditace. Těšit se můžete na témata věnující se zdraví, ekologii, ale také osobnímu rozvoji. Svou účast potvrdili i přední čeští koučové Aleš Kalina nebo Jan Mühlfeit. Veškeré důležité informace najdete na stránkách www.festivalevolution.cz.

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *