Relaxační hýčkání

Když chcete něco zabalit v obchodě, počítáte s tím, že si to „uvnitř“ odnesete domů. Novou sukni, boty nebo kousek slaniny. Když ale chcete zabalit v salonu krásy, toužíte po tom, aby obsah uvnitř zmizel. Bolest, centimetry navíc nebo celulitida. Objevte kosmetické zábaly, poradíme, jak pomáhají.

Zábaly, známé už z dob Antiky, u nás patří k běžným lázeňským procedurám, stejně jako masáže, koupele a hýčkání pokožky vonnými oleji. V poslední době je stále častěji nabízejí salony krásy, lázně a wellness zařízení. Tento typ hýčkání je nejenom relaxační, ale i užitečný zdraví – pomáhá proti bolestem kloubů a svalů. Není těžké zvládnout ho také doma. Pro zeštíhlení pasu nebo stehen se ale využívá jiný typ ošetření; pod názvem bandáže (Body wraps) jsou specialitou jen několika salonů a potřebujete u nich pomoc terapeutky.

Zabalte se pro hezčí tvary a pro zdraví

Nejenom ticho, ale i teplo léčí, a to je princip zábalů. Pomáhají jako sauna a léčivé účinné látky z bylinných olejů se takto lépe vstřebají. Odplaví se bolesti, stres, a ještě budete sametově jemné na dotek.

V posledních letech jsou v péči o pokožku oblíbené takové lahůdky jako zázvor nebo brusinky, ale čokoláda vede. Zábalu předchází pořádné vydrbání těla peelingovými zrníčky třeba z kokosu, které odstraní odumřelé částečky a připraví tělo k pronikání blahodárných látek. Příjemnou relaxační metodou se rozetře speciální kosmetická čokoláda a může následovat masáž. Tělo se zabalí do fólie a přikryje prohřátou dekou nebo osuškou. Pokožka v klidu vstřebává všechny vitaminy a zjemňující látky. V mozku se stimuluje tvorba dopaminu, uvolňují se endorfiny a serotonin. Cítíte se zkrátka uvolněně. Není ale vhodný pro těhotné a lidi s kožními infekcemi, ekzémy, záněty a alergiemi.

 Jaké je hollywoodské hubnutí

Takzvané bandáže nejsou tolik příjemné, protože stahují tělo pevněji, ale to je princip jejich účinkování. Ubíráte při nich v potřebných partiích. Metoda pochází z Floridy a už dvacet let je tajemstvím hollywoodských hereček.

Žádaná je samozřejmě i u nás. K obalení těla nebo jeho jednotlivých partií se používá fólie. Některé salony nabízejí zábal z obvazů napuštěných ingrediencemi z mořského bahna. S jejich pomocí se stimuluje lymfatický systém, který srovnává v těle hladinu vody a zbavuje ho škodlivých toxinů. Nutné je nezapomenout na pitný režim, terapeutka bude mít pro vás nejspíš připravený speciální čaj, který nabídne už před procedurou.

V jednotlivých partiích se dají hned na poprvé ubrat dva až pět centimetrů. Kosmetické tělové bandáže zlepšují stav a kondici kůže, zejména její pevnost. „Bandáže se používají na všechny formy celulitidy, na hubnutí, zeštíhlení, spalování tuků a odvodnění těla. Některé jsou vhodné i při křečových žilách a narušených kapilárách. Uleví unaveným nohám a odstraní otoky,“ vysvětluje Kateřina Uhříková, národní školitelka Biologique Recherche ze Studia Kapa.

Bandáže po sportu i na nervy

Neexistuje jediný typ zábalu, který by fungoval na všechno a stejně. Když chcete ubrat centimetry, vhodný je Body Wraps Slim. Úbytek je způsoben stimulací lymfatického systému. Při Body Wraps Sport nejdříve proběhne strečink. Uvolní se napětí ve svalech a zábal pak stimuluje lymfatický systém a odvod nadbytečné vody z těla. Odstraní se tak otoky a urychluje se regenerace.

Pro lepší náladu si zvolte Body Wraps Antistress. Při něm posloucháte řízenou meditaci. Stres se snižuje tím, že se v zábalu zpomaluje srdeční frekvence a dýchání, snižuje se krevní tlak, zvyšuje průtok krve do velkých svalů a snižuje aktivita stresových hormonů. Složky v zábalu pak působí revitalizačně a pomáhají proti únavě například po cestování letadlem.

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v K&W 09-10.2019

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *