„Snažím se poslouchat své tělo“

Pohybově nadané dítě. Poprvé před kamerou v osmi letech, později ztvárnila role, na které se nezapomíná… Ke svým rolím přidala psaní kuchařek. A je stále krásná a velmi atraktivní. Markéta Hrubešová.

Ráda vaříte, dokonce píšete kuchařky, jak to děláte, že máte pořád krásně štíhlou postavu? Je vám to dáno geneticky, nebo na sobě musíte hodně pracovat?

Předně, děkuji za kompliment. Ale to, jak vypadám, je asi takový mix. Dílem je to díky genům, určitě i díky tomu, že jsem se odmala hýbala, což koneckonců dělám dodnes, a taky to chce trochu disciplíny. A navíc se, jako autorka kuchařských knih, snažím být živým důkazem, že si člověk může pochutnat a zároveň se moc netrápit. Takže to praktikuji v první řadě sama na sobě. Protože to, co jíme a také v jakém množství, je na nás prostě vidět.

Řešíte hodně jídlo? Zbavila jste se třeba lepku, jste vegetariánka?

Snažím se poslouchat své tělo. To, co mi říká, a to, co mi naznačuje. Takové ty nárazové akce typu detox nebo vynechání nějaké suroviny mi nic neříkají. Párkrát jsem to zkusila, ale úplně mě to rozhodilo. Zkrátka nic pro mě. Svůj organismus zbytečně netrápím. Jím všechno, ale v malých porcích. A když mám chuť na sladké nebo tučné, tak si ho s chutí dám. Někdy zase cítím, že potřebuji trochu odlehčit, tak si dám salát nebo rybu. A když mám zápřah, tak jdu rovnou po mase. Také hodně piju a snažím se chodit hodně pěšky. To je můj způsob, který ale nemusí samozřejmě vyhovovat každému. Ten modus vivendi si každý musí najít sám.

Kromě toho, že hodně chodíte pěšky, jaký druh cvičení máte nejraději?

Když už vyhraji svůj boj s leností, moc ráda zajdu do dámského studia Haniel na Pankráci. Je to takový příjemný komorní prostor, kde si trochu protáhnu tělo. Většinou si dám deset minut na stepperu, potom půlhodinku na Vacu Shape a pak si ještě protáhnu tělo. Nakonec mám vždycky skvělou náladu, protože jsem zvítězila sama nad sebou, a navíc se tělo krásně „prodýchá“. A já se pak můžu odměnit něčím dobrým k jídlu. A taky moc ráda a pravidelně chodím na masáže do Sabai. To je nejhezčích devadesát minut jen pro mne, které znám…

Jak vypadá vaše péče o pleť?

Používám kvalitní kosmetiku, kterou prokládám tou ryze přírodní. Samozřejmostí je denní a noční krém a občas nějaké to sérum nebo výživná maska. Velmi dobrou zkušenost mám se značkou Maria Galland, která mi velmi vyhovuje. Pečlivě se také odličuji. A to už od nějakých šestnácti let, kdy jsem začala točit. Neexistuje, že bych šla spát neodlíčená. I to je jeden z nesmírně důležitých kroků k udržení pěkné pleti.

Chodíte ráda na kosmetické ošetření?

Když zavítám pracovně do Brna, ráda zajdu do salonu Sensualité. Tam se o mě vždy krásně postarají. Jinak na to nemám moc času. Ale opravdu se o pleť starám hodně pečlivě doma, což, myslím, celkem stačí.

Bez jakého kosmetického produktu byste se neobešla?

Krému na suchou pleť, očního krému, balzámu na rty, odličovacího mléka, klidného a dlouhého spánku, dobré nálady a taky spoooousty vody a dobrého jídla.

Líčíte se, i když nejdete do společnosti, nebo doma necháváte pleť odpočívat?

Doma se nelíčím vůbec. Když mám takový ten obyčejný „provozní den“, tedy den bez pracovních povinností, používám jen řasenku a rtěnku. Jinak nechávám pleť maximálně odpočívat. Přeci jen dostává pěkně zabrat.

Jakou péči věnujete své krásné hřívě?

Stejně jako na pleť, tak i na vlasy používám mix vlasové kosmetiky a přírodních výrobků. Takže kvalitní šampón a kondicionér a když je příležitost a čas, tak třeba masku ze žloutků a olivového oleje. Občas si nechám zastřihnout konečky ve Franck Provost, kde mě také češou na slavnostní příležitosti.

Jak ráda relaxujete? A umíte od práce opravdu vypnout?

Krásně si odpočinu během vaření. Ale když si potřebuji oddychnout i od něho, tak je pro mě nejlepším relaxem spánek anebo plavání. A ještě lepší varianta je spojit to všechno dohromady. Takže odjet s mými nejbližšími někam do tepla, denně plavat, hodně spát a občas si uvařit. To je pro mě značka ideál!

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v K&W 11-12.2018

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *