Uvolněte se, prosím

Nejste po zimě v kondici, cítíte se unavení a nic vás nebaví? Nastal ideální čas dostat se ze zimní letargie. Zkuste terapii z rukou masérů a uvolňující masáže. Přinášíme deset terapeutických masáží, které vás postaví na nohy.

Vyzkoušejte účinný psychický detox přes léčivé dotyky masérů, zahřáté kameny, lastury a speciální hmaty v klidném a v příjemném prostředí provoněném esenciálními oleji. Hýčkání těla povzbudí i psychiku. A proč jsou dobré masáže? Jsou považovány za jeden z vůbec nejstarších léčebných postupů k odstranění bolesti a zlepšení nálady. Přirozená léčivá síla vás opět postaví na nohy. Která bude ta pravá pro vás?

Lávové kameny

K masážím se využívají kameny z nitra země, které mají léčivou sílu a společně s teplem a jemnými krouživými pohyby vrátí tělu harmonii a uvolní svalové napětí. Nemusíte věřit tomu, že mají silné energetické vibrace, stačí neignorovat, že umí absorbovat a předávat tepelnou energii.

Proto tento druh masáže zlepšuje prokrvení organismu, zrychluje metabolismus, stimuluje lymfatický systém a podporuje detoxikaci těla. Pomáhá při bolestech a odbourává stres. Pokud trpíte nervozitou, bolestmi zad, ztuhlými svaly, trápí vás špatná cirkulace krve nebo pocity úzkosti či nespavost, masáž lávovými kameny je to, co vám pomůže. Za 60 minut zaplatíte 1550 Kč.

Masáž svíčkovým balzámem

K masáži celého těla se využívá masážní svíčka Pure Altitude, která ho zahalí do jemného, uvolňujícího závoje tepla. Toto ošetření je skvělé především pro dehydratovanou pokožku. Před masáží si dopřejte obličejový nebo tělový minipeeling, všechny hydratační látky se ještě lépe vstřebají. Za 60 minut zaplatíte 2850 Kč.

Havajská masáž

Lomi Lomi je druh terapie založené na dlouhých plynulých pohybech rukou. Spočívá ve správném tlaku prstů, dlaní, ale především loktů a předloktí. Hýčkat vás budou různé esenciální oleje a vše si užijete v klidném prostředí a doprovázené hudbou.

Masáž stimuluje krevní oběh a lymfatický systém, detoxikuje a odstraňuje bolest, únavu a napětí. Je vhodná pro ty, kteří potřebují odblokovat svaly, očistit organismus a nabít ho energií, nejlépe po fyzické zátěži pro regeneraci organismu. Zkušený masér dokáže předloktím uvolnit celé tělo. Za 55 minut zaplatíte 600 Kč.

Masáž oleji divokých severských zemí – rituál Freya

Masáž začíná suchým kartáčováním, které pokožku prokrví, takže bude jemnější a hladší. Dále už se můžete nechat unášet relaxační masáží příjemně nahřátým, voňavým bioolejem z divokých ostružin a bambuckým máslem. Před anebo po rituálu si můžete dopřát navíc finskou saunu. Uvolnění bude dokonalé. Za 55 minut zaplatíte 1335 Kč.

Bali Blossom

Atmosféru tropického ráje, aroma působící na všechny vaše smysly a absolutní uvolnění, to vše umožňuje exotická uklidňující masáž z ostrova Bali. Využívá se panenský kokosový olej, který naše pokožka zbožňuje. Následně si odpočinete v příjemně teplé koupeli v čerstvých květech a čistě přírodním aromatickém oleji.

Během lázně navíc vaše chuťové pohárky potěší čerstvé ovoce donesené až do vany. Na závěr si pak vychutnáte odpočinek na lůžku pokryti voňavými květy. Za 60 minut zaplatíte 1746 Kč.

Fidžijská masáž

Hloubková regenerační masáž Matamanoa je celotělová a provádí se horkými i studenými mořskými lasturami a prvotřídními kokosovými oleji. Masáže lasturami v sobě spojují léčebný účinek cíleného prohřívání a intuitivní energetické masáže.

Důležitým prvkem celé terapie jsou nepřetržitě hřející mořské lastury a plynulý pohyb napodobující hru vln na mořském pobřeží. Po masáži si vypijete šálek čokolády s kokosovým mlékem. Při masáži jsou používané 100% biocertifikované oleje. Za 90 minut zaplatíte 1890 Kč.

Masáž Dátá snéhan

Provádí se výhradně teplým sezamovým olejem, a to pro jeho schopnost proniknout do hlubokých vrstev pokožky a regenerovat ji. Speciální masážní hmaty stimulují uvolnění svalů, svalových úponů, vazů, šlach a kloubů. Masáž Dátá snéhan využívá prvky z hathajógy. Při této technice je aktivní terapeut bez aktivní účasti masírovaného.

Bude si vás polohovat, střídavě protahovat a uvolňovat svaly a úpony. Tím uvolní kloubní pouzdra, klouby a rozsah pohybu se následně zlepší, stejně tak psychika a spánek. Tato metoda se nazývá také „operace bez skalpelu“. Následně si neplánujte běh ani jiný náročnější pohyb, je nutný klidový režim. Za 120 minut zaplatíte 2400 Kč.

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v K&W 03-04.2019

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *