Velká paráda za malé peníze

Baví vás chodit do butiků s módou z druhé ruky? Některé ženy se zapřísahají, že by tam nevkročily, protože se to v jejich postavení nehodí. Jiné tam rády občas nakouknou a odejdou s nějakým zajímavým kouskem. A pak jsou ty, co v tom umí „chodit“: ty si tam pořizují skvělé outfity.

Když jsem záhy po roce 1989 vyjela do Anglie, navštívila jsem tam obchod, jehož název mi nic neříkal: Second hand. Zato ceny mi řekly hodně: skvělý svetr za jednu libru, šaty za libry dvě! Když se podobné krámky objevily i u nás, byla jsem tam častou návštěvnicí. Pak mě „hrabáky“ přestaly bavit.

Dodnes ale občas ráda do nějakého outletu zaběhnu. Nejde jenom o to, že se tam dá nakoupit lacino, ale je možné tu objevit opravdové perly. Určitě jste to už taky zažily. A když jdete do nějakého trochu „luxusnějšího“ obchůdku, prohrabujete se hadříky světových značek, odcházíte nadšená a přitom to nezruinuje váš rodinný rozpočet.

Naše čtenářka Renáta se rozhodla, že s nadcházejícím jarem oživí svůj šatník. Nových „kousků“ potřebuje docela dost. Má ráda kvalitní oblečení, ale na nákupech nechce nechat celou výplatu. Míří proto do svého oblíbeného butiku Vintage Gallery. Ví, že tu na jednom místě najde modely mnoha známých značek. Renátinu zkušenost potvrzuje majitelka butiku Olga Mastníková: „Jinde by třeba za sukni Burberry dala až osmnáct tisíc, u nás přijde na tři tisíce pět set korun.“

Renáta majitelce butiku sdělila svou představu, k jakým příležitostem by si přála oblečení. Olga jí ho předkládá, Renáta si vybírá, Radek fotí – a vy se můžete podívat, co si nakonec naše čtenářka odnesla.

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v K&W 03-04.2018

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *