Z přírody pro krásu a zdraví

Stále více zákazníků volí přírodní a biokosmetiku, a to nejen proto, že ji může pokožka lépe snášet. Kromě vysoce kvalitního složení je pro výrobce i spotřebitele stále důležitější odpovědné používání surovin, vyhýbání se plýtvání a inovativní nápady zaměřené na budoucnost.

Udržitelné a přírodní. Letošní únorový veletrh přírodní kosmetiky Vivaness v Norimberku opět prezentoval hlavní trendy v oblasti přírodní kosmetiky. V tomto duchu se představily tři stovky vystavovatelů ze 40 zemí světa. Díky přísným pravidlům a transparentním kritériím pro účast se stal veletrh nejvýznamnější akcí zaměřenou na přírodní a biokosmetiku na světě. Součástí veletrhu je tradičně také stejnojmenný odborný kongres s množstvím přednášek a panelových diskusí. Kongres informuje o aktuálním vývoji v oblasti přírodní a biokosmetiky. Přednášky byly rozvrženy do čtyř témat: analýza trhu, formy prodeje, vnímání spotřebitelů a komunikace, design a obaly.

Trendy v přírodní a biokosmetice pro rok 2020

Koncepty jsou rozdílné – Clean, Green & Ethical, přírodní a bio kosmetika, Free From nebo Phyto kosmetika, všechny ale spojuje trend k maximální přirozenosti. Hlavní roli hraje touha po zdraví, nezbytnost udržitelnosti a hledání autenticity, transparentnost a smysl produktu.

  • Zero waste koupelna

Přírodní kosmetika se usídluje v našich koupelnách. Záměrné vyhýbání se plýtvání v koupelně je trend, který sahá napříč všemi skupinami produktů. Nové a inovativní výrobky snižují přepravní hmotnost. Tuhá kosmetika neobsahující vodu – jako vlasové mýdlo, tuhé pečující tyčinky a pečující produkty v práškové formě – pomáhá snížit spotřebu plastů. Výrobky pro zubní péči, jako jsou bambusové zubní kartáčky a udržitelné hygienické výrobky nebo menstruační kalíšky, poskytují nové cesty k péči o tělo šetrné ke klimatu.

  • Péče o zuby

Trend v ústní a zubní hygieně směřuje k širšímu výběru organických produktů, např. dentální nit a ústní voda v různých příchutích. Na veletrhu Vivaness mohli návštěvníci vidět kromě různých druhů inovativních doplňků také širokou škálu zubních past a zubních prášků. Zubní kartáčky vyrobené z recyklovaného plastu a ze dřeva, dentální nitě využívající udržitelné suroviny a ústní voda v práškové formě, to je jen několik příkladů vylepšené udržitelnosti v koupelně. Ústní a zubní péče v současné době představuje jednu z nejdynamičtějších skupin produktů v přírodní a biokosmetice.

  • Zaměřeno na konopí

Konopí má polarizační účinek, i když se dlouho používá v oblastech, jako jsou doplňky stravy a textil. Nyní dobývá trh s přírodní a bio kosmetikou. Má mnoho možných využití: od krémů po doplňky stravy, počet produktů používajících konopný olej a CBD (kanabidiol) stoupá. A právě inovativní výrobky pro péči o pleť vycházejí z prokázané účinnosti této starobylé rostliny. Výsledkem jsou produkty s úžasným provedením, které jsou nejméně stejně dobré jako konvenční kosmetika, pokud jde o texturu, složení a účinnost. Vivaness nabídl návštěvníkům možnost objevit mnoho nových zdokonalení a vylepšených receptů konopné kosmetiky.

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v K&W 03-04.2020

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *