Zdraví a krása jsou spojené nádoby

Ve zdravém těle zdravý duch. Toto rčení nese zvláště v dnešní době velké poselství. Zdraví je to nejdůležitější, co máme, a mělo by stát v popředí našich zájmů. Jedině tak se můžeme uchránit před nemocemi, které můžou podstatně ovlivnit kvalitu našeho života.

Ani v této těžké době bychom neměli opomíjet pravidelné preventivní prohlídky, díky nimž si můžeme udělat dobrý obrázek o stavu svého organismu a včas zasáhnout, bude-li to potřeba. Velkou výhodou jsou moderní diagnostické metody, které dokážou problém včas odhalit. Může to být například diagnostický ultrazvuk – neinvazivní zobrazovací metoda, která oproti CT, rentgenu či magnetické rezonanci nevystavuje pacienta žádnému škodlivému záření. Ultrazvuk pomáhá efektivně a bezbolestně prohlédnout stav břišní dutiny, měkkých tkání (krku, štítné žlázy, svalů a podkoží), hrudníku, prsou, ale i cév. Princip je založen na odrazu zvukových vln, výsledný obraz je zobrazen dle hustoty tkáně.

V současné době nechybí např. ani zjištění stavu vitaminů z krevního obrazu či infuze pro nastartování imunitního systému. Osvědčenou metodou se stala infuzní terapie vitaminem C – silným antioxidantem zajišťujícím zdraví celému organismu. „Na rozdíl od orální aplikace je injekční podávání vitaminu C mnohonásobně jednodušší a účinnější,“ konstatuje MUDr. Halyna Markin z medicínského a estetického centra Markin. Vysoké dávky céčka se kromě prevence uplatňují i při léčbě infekcí, únavy či dokonce závažných onemocnění.

Rovněž v gynekologii pomáhají preventivní vyšetření, jako je kolposkopie (zobrazení děložního hrdla, pochvy a zevních rodidel) a cytologie (mikroskopické vyšetření stěru z děložního čípku) odhalit nemoc včas, např. prekancerózy děložního čípku už v raných stádiích. Samozřejmostí je také prohlídka prsou či vyšetření cílené na odhalení pohlavních nemocí. Nedílnou součástí prevence je i vakcinace proti HPV – lidskému papilomaviru, který stojí za vznikem rakoviny děložního čípku.

Součástí péče o zdraví může být i řešení kosmetických problémů v rámci jednoho zdravotnického zařízení. Vždyť estetická medicína a estetická gynekologie díky laseru a dalším moderním přístrojům dokáže bezbolestně odstranit řadu omezení – a zvýšit tak naše sebevědomí.

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v K&W 3-4.2021

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *