Část sortimentu biopotravin v dm nese nový certifikát: Demeter

Biopotraviny představují nedílnou součást sortimentu dm a každý rok si nacházejí mezi zákazníky stále více příznivců. To dokazují nejen každoročně se zvyšující odprodeje v tomto segmentu, ale i rostoucí zájem o toto téma ze strany zákazníků. Oblíbená dm značka dmBio nabízí nyní biopotraviny v ještě vyšší kvalitě, splňují certifikaci Demeter.

Co znamená Demeter?

Demeter je certifikát, kterým se označují produkty biodynamického zemědělství. Udělení tohoto certifikátu je podmíněno splněním velmi přísných pravidel, které daleko přesahují směrnice pro ekologické zemědělství. Pečeť vyvinutá pro privátní značky jako např. dmBio garantuje vysokou kvalitu surovin a jejich precizní zpracování při výrobě.

Svaz Demeter ručí již od 20. let minulého století za pěstování a chov prostřednictvím tzv. biodynamického hospodářství. To vzniklo jako reakce na konvenční zemědělství a klade důraz na komplexní pojetí, tedy uzavřenost systému biodynamického statku, ve kterém působí společně podíl člověka, půdy, rostlin i zvířat.

Pod značením Demeter mohou zákazníci v regálech dm vybírat v tuto chvíli zejména produkty z oblasti dětské výživy, jako např. ovocné či zeleninové příkrmy, dětské müsli nebo suchary, ale také další výrobky, jako třeba zeleninové šťávy. Celkem dm nabízí v současné době přes 40 produktů nesoucí logo Demeter. „Kvalita nabízených výrobků je pro nás velmi důležitá a jsme rádi, že můžeme zákazníkům nabídnout prostřednictvím sortimentu s pečetí Demeter certifikované biopotraviny té nejvyšší kvality,“ říká Martina Horká, jednatelka společnosti dm.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *