Chytré aplikace pro fit život

Mobilní telefony jsou běžnou součástí našeho každodenního života. Víte, že existuje celá řada aplikací, s nimiž bude i vaše cesta za zdravějším životním stylem o něco snazší? A také zábavnější! Přinášíme vám malou inspiraci.

Kalorické tabulky

Jde o doplňkovou aplikaci pro uživatele oblíbeného webu kaloricketabulky.cz. Pomůže vám vést si každodenní záznamy o všem, co jste snědli a vypili, spočítá energetický příjem i výdej. K dispozici je v češtině a přístup k vašemu účtu máte jak přes mobil, tak prostřednictvím webové stránky. Nechybí skutečně rozsáhlá databáze potravin (s podrobnými informacemi o jejich složení i kalorické hodnotě).

Noom Walk – Pedometer

Chůze je nejpřirozenějším pohybem člověka: šetří klouby a navíc efektivně spaluje přebytečné kalorie. S touto vychytanou aplikací máte přesný přehled o počtu kroků, které uděláte během celého dne, a to dokonce bez nutnosti zapnutí GPS a připojení k internetu. Ke svému účtu si můžete přidávat přátele a měřit s nimi své „výkony“. Skvělý motivační prostředek! Své výsledky můžete samozřejmě sdílet na sociálních sítích.

Sworkit – Circuit Training

Nechce se vám na lekci aerobiku nebo do posilovny? Na večerní běh není počasí? Nevadí, zacvičte si doma. A právě při tom vám dokáže pomoci Sworkit. Po přihlášení si jednoduše navolíte, jakou část těla chcete aktuálně procvičit a aplikace vám nabídne vhodnou tréninkovou sestavu. Dokonce vám spočítá, kolik jste u jednotlivých cviků zvládli opakování. Samozřejmostí je u každého cviku názorné instruktážní krátké video, abyste měli jistotu, že cvičíte správně.

Calorie Counter – MyFittnessPal

Aplikace je přístupná jen v angličtině. Umožňuje vytvářet pravidelné každodenní záznamy o vašem jídelníčku (sleduje také pitný režim), můžete si v časových odstupech uchovávat a sledovat záznamy o své hmotnosti či hlídat obvod pasu nebo boků, nabízí také základní informace o nutriční hodnotě potravin. Dokáže monitorovat i vaše fyzické aktivity. Nevýhodou je americká databáze potravin, tudíž se v ní objevují i ty, které na tuzemském trhu neseženete a naopak, některé české zase chybějí.

Sports Tracker

Šikovný a propracovaný program snímá vaši fyzickou aktivitu a výkonnost a zaznamenává ji do map i detailních statistických databází. Máte tak stálou kontrolu nad tím, jak se zlepšuje vaše kondice, případně mizí přebytečná kila i centimetry v pase. Veškeré informace, včetně případných fotografií (které si můžete pořizovat např. při běhu nebo tréninku ve fitness centru), umožňuje snadno sdílet s přáteli, a to v reálném čase.

Runtastic

Velmi oblíbená fitness aplikace, která využívá GPS, aby mohla sledovat a zaznamenávat vaše sportovní aktivity, jako je běh, jízda na kole či běžkách, turistika a mnoho dalších. Sleduje nepřetržitě dobu trvání, vzdálenost, změny stoupání, tempo a tepovou frekvenci, spálené kalorie a další parametry vašeho tréninku. Jde o šikovného pomocníka při zvyšování fyzické kondice a vytváření návyků zdravějšího životního stylu. Motivovat k výkonům vás bude reálný hlasový trenér, v databázi uložených záznamů si kdykoli ověříte, jaké děláte pokroky. Kromě varianty zdarma je k dispozici také pokročilá a placená verze „Pro“.

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v K&W 11-12.2017…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *