Dělejte „ksichty“!

Přemýšlíte, jak ještě lépe ošetřovat tvář, abyste zahnaly známky stárnutí? Zkuste do každodenní péče zařadit obličejovou jógu. Zlepší se tak krevní oběh a okysličí tkáně, což vede k zářivé pleti a k omlazení rysů obličeje.

Smějeme se, špulíme rty, mračíme se, mhouříme oči – a to všechno na naší tváři zanechává stopy. Genetiku a gravitaci, které se na negativních změnách našeho zevnějšku také hodně podílejí, neovlivníme.

Zkusit to můžeme s obličejovou jógou. Naše tvář je ale plná svalů, které – na rozdíl od zbytku těla – často neposilujeme.

Přitom zpevnit svaly obličeje správným protažením a povolením je daleko méně (časově) náročné než každodenní dřina ve fitku. A zpevnění ochablých svalů je rychle viditelné: tvář to omladí, zkrášlí a zjemní výraz obličeje.

Omladit tváře, odstranit podbradek a vyhladit krk i dekolt nám pomůžou cviky certifikované lektorky obličejové jógy Zuzky Ondrisové z projektu Gymbee.cz. O pozitivních účincích tohoto přirozeného způsobu omlazení tváře, krku a dekoltu se přesvědčila sama na sobě a na základě svých poznatků vytvořila vlastní metodu, v níž kombinuje cvičení, masáže a baňkování tváře. Pravidelné cvičení zmírňuje vrásky, posiluje svalstvo a pomáhá k prokrvení pokožky, což vede k jejímu vypnutí, celkovému omlazení a osvěžení. Můžete se tak zbavit dvojité brady, otoků pod očima nebo hlubokých vrásek.

„Ve vypracované komplexní sestavě se naučíte cviky pro zpevňování dekoltu, krku, okolí úst, koutků, které mají tendenci vadnout dolů, a oblasti nad horním rtem, která má zase sklony ke vzniku drobných svislých rýh. Zaměřená je také na oční okolí a zpevnění horního i spodního víčka,“ vysvětluje lektorka. Optimální je podle ní cvičit několikrát týdně, aby se optimálně ovlivnil vzhled a tonus pokožky.

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v K&W 7-8.2021

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *